1 Temmuz 2021 itibarıyla yetim sponsorluk bedeli 150 TL olarak düzenlenecektir.
Etiyopya Acil Yardım
Bireysel
Grup
Kurumsal

Etiyopya’da yaşanan çatışmalar sebebiyle yaklaşık 60 bin kişi Sudan’a geç etmek zorunda kaldı. Çatışmalar devam ederse göç eden sayısı artabilir.

Ekiplerimiz kısa sürede bölgeye ulaşarak yardım çalışmalarına başladı. İlk olarak 2 bin 430 aileye gıda, 2 bin 250 aileye de hijyen paketi ve battaniye ulaştırdık. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile koordineli olarak yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz. Farklı alanlardaki mülteci kamplarında 4 binden fazla çadır kurarak mültecilerin güvenli yerlere yerleşmesini sağladık.

ety66.jpg

Kamplarda hijyenin korunabilmesi ve salgın hastalıkların önlenmesi için 50 adet 250 litrelik su bidonu yerleştirdik. Hijyen paketi ve temiz kıyafetler hazırlamaya devam ediyoruz.

Ailelerin çadırlarda yemek pişirebilmesi için yakacak yardımı ulaştıracağız. İlk olarak 1.500 aileye bir aydan fazla yetecek miktarda yakacak malzemesi ulaştırmak için çalışmalarımıza başladık.

Mültecilerin acil ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Siz de barınma, sağlık, gıda, yakacak ve kıyafet ihtiyaçlarına destek olabilirsiniz.

Proje kodu: 13694