İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Diriliş Buluşmaları

drb-hocasiz.jpg

'Biz alimlerimize güveniyoruz, insanlarımıza güveniyoruz. Hangi mektepten, hangi mezhepten olursa olsun bu alimlerimiz bir araya gelip halkı da arkasına alarak ‘Allah'ın izniyle Mescid-i Aksa'nın kurtuluşu için Kudüs'e gidecek yolu açar inşallah' diyoruz. Bizim size ihtiyacımız var.

Bülent Yıldırım

 

Diriliş Buluşmaları İstanbul - 17 Şubat 2024

Diriliş Buluşmaları’nın onuncusu, genel başkanımız Bülent Yıldırım’ın takdimi, Dr. Abdullah Sevim, M. Şevket Gökşan, Muhammed Emin Yıldırım ve Nureddin Yıldız’ın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. 17 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 19.30’da Sinan Erdem Spor Salonu’ndagerçekleşen programda Ammar Acarlıoğlu, Ömer Karaoğlu, Cihan Emir Şamur ve Murat Bozkurt ezgi ve marşlarıyla yer aldı. Ferruh Muştuer, Metin Çakar ve İbrahim Yıldırım hocalarımızın ise Kur’an-ı Kerim ziyafeti verdiği programa 20 bin kişi katıldı.

513209297028.jpg

Diriliş Buluşmaları Ankara - 3 Şubat 2024

Dokuzuncu buluşma Bülent Yıldırım'ın takdimi; Burhan İşliyen, Nureddin Yıldız, Abdulaziz Kıranşal ve Abdurrezzak Ateş’in ve Ankaralıların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Binlerce kişi, ellerinde Türkiye ve Filistin bayraklarıyla işgalci İsrail’in saldırılarına tepki göstererek, Filistin’e destek mesajı verdi. 

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım yaptı. Mavi Marmara ile işgalci İsrail’in gerçek yüzünü tüm dünyanın gördüğünü belirten Yıldırım, “Dünyada 800 üs kuran ABD’nin İncirlik’teki üssüne gittik. Dünyanın çeşitli yerlerindeki aktivistler programlarımıza geldiler ve şimdi onlar da Batı’da ABD’yi protesto ediyorlar. ABD tarihindeki en zor durumunu yaşıyor” dedi.

Program sırasında hayırsever bir katılımcı, Gazze’ye destek olmak için İHH İnsani Yardım Vakfı’na gayrimenkul bağışında bulundu. 

Diriliş Buluşmaları Ankara Programı, Filistin için yapılan duanın ardından sona erdi.

Diriliş Buluşmaları Antalya - 7 Ocak 2024

Sekizinci program 7 Ocak Pazar günü Filistin başlığıyla Antalya'da binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Turgut Özal Spor Salonu'ndaki programda Adem Ergül, İsmail Manca, Muhammed Emin Yıldırım, Nureddin Yıldız ve Ramazan Kayan konuşmalarını gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Hüseyin Oruç yaptı. Buluşmaya, telekonferans aracılığıyla katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İsrail’in menfur emellerine ulaşmak için kadın, çocuk, hasta, sivil demeden insanları katlettiğini belirtti. 

Program için salonu hınca hınç dolduran binlerce kişi, “Mescid-i Aksa Onurumuzdur, Katil İsrail İşbirlikçi ABD, Katil İsrail Filistin’den Defol, Filistin Halkı Yalnız Değildir” sloganları attı ve sık sık tekbirler getirdi.

Program, Filistinliler için dua edilmesinin ardından sona erdi.

Diriliş Buluşmaları Bursa - 8 Aralık 2023

İHH ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından organize edilen “Diriliş Buluşmaları”nın 7’ncisi, Filistin gündemiyle Bursa’da düzenlendi. Buluşmaya, binlerce Filistin sevdalısı katıldı.

Program, 8 Aralık Cuma 19.30’da Bursa Nilüfer Tofaş Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Genel Başkanımız Bülent Yıldırım'ın yaptığı programda, konuşmacı olarak Halis Aydemir, Muhammed Emin Yıldırım, Nureddin Yıldız ve Yavuz Selim Karabayır yer aldı.

dirilis-bulusmalari.jpg