İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

bayram-tebrik.jpg

Dünyanın dört bir yanında 2 milyon 726 bin kişiyle Ramazan’ı birlikte yaşadık. Desteklerinizle, ihtiyaç sahipleri iftar ve sahur sofraları kurabildi, zekat ve fitrelerinizle rahat bir nefes aldı. Paylaştıklarınızla umut olduğunuz ve unutmadığınız ihtiyaç sahipleri adına size teşekkür ederiz.

Bayramımız mübarek olsun.

2022 Ramazan yolculuğunda İHH;

Türkiye ile birlikte 58 ülkede

2 milyon 726 bin kişiye ulaştı.

Destek ve bağışlarınızla;

75.289 ihtiyaç sahibi aileye zekât, fitre ve fidye ulaştırıldı.

312.684  kumanya paketi dağıtıldı, 1 milyon 563 bin kişi bu kumanyalardan faydalandı.

380.690 kişiye iftar yemeği verildi.

122.446 yetime bayramlık elbise hediye edildi.

Yalnız bırakmadığınız ihtiyaç sahipleri adına size teşekkür ederiz. 

15.jpg

İbrahim amcanın umudu

"Ülke içinde göç etmek zorunda kalan ihtiyaç sahiplerine kumanya ulaştırıyorduk. Eski bir okula geldik. Onlarca aile buradaki sınıflara sığınmış. Her sınıfta 10-15 kişi kalıyordu.

Kumanyaları ihtiyaç sahiplerine teslim ettikten sonra sınıfları geziyordum. İbrahim amca yatağında oturmuş, elindeki deftere bir şeyler yazıyordu. “Hiç okula gitmedim. Okuma yazmayı kendi kendime öğrendim. 2016’da yaşadığımız yerde çatışmalar başlayınca birkaç parça eşya alarak evimizi terk etmek zorunda kaldık. Kalacak bir yer bulamadım. Elhamdulillah, 4 yıl sonra başımızı buraya sokabildik. Allah sizden razı olsun, kumanyaları getirip tek tek bize teslim ettiniz. Burada çalışacak bir işimiz de yok. Sadece yardımlarla idare edebiliyoruz,” deyince onları bizzat ziyaret etmemizin ne kadar önemli olduğunu anladım. Buraya, İbrahim amca gibi gözlerden uzakta, her haline şükreden yüreklerle hemhal olmaya gelmiştik. Ziyaretimiz onlara umut olmuştu."

Burak Berberoğlu, Mali, 2021

DESTEK OL