İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bir Okul İnşa Edelim mi?
Bireysel
Grup
Kurumsal

Sınıfları çevreden bulduğumuz kuru otlarla yaptık. Hava çok sıcak, yangın çıkmaması için sürekli dua ediyoruz. Geçtiğimiz yıl başka bir okulda yangın çıktı ve 28 çocuk vefat etti. Yağmur yağdığı zaman su, rüzgar olduğu zaman kum derslerimizi bölüyor. Sınıflarımızı kimi zaman inekler yiyor. Yeterli masa ve sıramız yok, çocuklar yerlere oturuyor. Öğrencilerimi çok seviyorum ancak bu şekilde devam etmek çok zor. Tek istediğim güvenli bir okul. Korkmadan ders işlemek istiyorum.

Fatma İbrahim, Nijer, Öğretmen

nijer-okul-2.jpg

Fatma’nın şahit olduğu olay bölgedeki en büyük yangınlardan biriydi. Söylediğine göre yangını söndürmek için uzun saatler boyunca uğraştılar. Fakat bazı çocukları kurtaramadılar. Yaşananlardan sonra ebeveynler ölmelerinden korktukları için çocuklarını okula göndermemeye başladı.

Nijer’de güvenli okullara ihtiyaç var. Biz de Sonuci köyüne ilk ve ortaokul öğrencileri için bir okul inşa etmeye karar verdik. Okulda üç sınıf, üç tuvalet, öğretmenler odası ve kütüphane olacak. Çevrede bulunan 150 çocuk okuldan istifade edecek.

Okulu birlikte inşa edelim mi? Yapacağınız bağışlarla okula bir sıra, sandalye, tuğla ekleyebilir, çocuklara güvenli bir ortam hazırlayabilirsiniz. Destek olun, öğrenciler herhangi bir tehlike olmadan eğitimlerine devam etsinler.

Bu projeye bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 16822 yazmanız yeterli.

Bunlar da ilginizi çekebilir