İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sağlıklı Beslenme Projesi
Bireysel
Grup
Kurumsal

"Merkezde kalan işitme engelli çocukların çoğu buraya gelmeden gerekli eğitimi alamıyor ve gerektiği gibi beslenemiyordu. Hatta bazıları terk edilmişti. Yetersiz ve kötü şekilde beslendikleri için vücutlarında yaralar vardı. Ancak burada düzenli, sağlıklı ve doktor kontrolünde beslenmeye başlayınca yaraları iyileşti. Şimdi çok mutlular. Sağlıklı beslenmeye başladıktan sonra okul başarıları da arttı. Bu bölgedeki 130 okul arasında yapılan sınavlarda 5. oldular. Onları iyileştirdiğiniz için teşekkür ederim. Şimdi hepsinin geleceğe dair hedefleri var."

Bisibo Amani, IQRA Müdürü

Birçok Afrika ülkesinde olduğu gibi Burundi'de de engelli çocuklar aileleri tarafından terk ediliyor veya kendilerine yeterince bakılmıyor. Çoğu çocuk ciddi beslenme sorunları ve hastalıklar yaşıyor. Hastalıklar kimisine kalıcı hasar bırakırken kimisinin de vefat etmesine sebep oluyor.

detay.jpg

Bu sebeple birçok Afrika ülkesinde çeşitli beslenme projeleri yapıyoruz. Bunlardan biri de Burundi'deki IQRA İşitme Engelli Eğitim Merkezi’nde gerçekleşiyor. Sayenizde, yetim kalmış ya da aileleri tarafından bakılamayan 50 işitme engelli ve ihtiyaç sahibi çocuk burada güvenle barınıyor. Ancak geçmişte yaşadıkları hastalıklardan kurtulmaları için sağlıklı beslenmeleri gerekiyor.

İşte tam bu noktada sizden yardım talep ediyoruz. Sağlıklı beslenme projemize destek olarak 50 engelli çocuğun sağlıkla büyümesine ve hastalıklardan kurtulmasına vesile olabiliriz.

Bu projeye bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 19108 yazmanız yeterli.

Bunlar da ilginizi çekebilir