İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Güneş Onları Korkutmasın
Bireysel
Grup
Kurumsal

Afrika’daki bazı batıl inançlara göre albinizm hastaları (albino) beyaz tenli doğdukları için tehlikeli görülüyor ve ayrımcılığa maruz kalabiliyor. Bazıları aileleri tarafından terk ediliyor. Böylece hayata adapte olamadıkları gibi sağlık ihtiyaçlarını da karşılayamıyorlar.

Tanzanya’da 100 albinizm hastasının muayene olmaya, sağlık malzemeleri ve uygun kıyafetlere ihtiyacı var. Ancak maddi imkânları yetersiz. Onları muayene ettirerek güneşten korunmaları için uzun kollu kıyafetler, güneş gözlüğü, şapka, şemsiye ve koruyucu özel kremlerden oluşan paketler hediye edeceğiz. Böylece sosyal hayatta daha aktif olabilirler.

albinodet.jpg

Gelin, Tanzanya’daki 100 albinizm hastasının ihtiyaçlarını birlikte karşılayalım. Desteğinizle, kapalı alanlarda kalmak zorunda kalmasınlar.

3.500 TL ile bir kişinin muayene olmasına vesile olabilir veya dilediğiniz miktarda bağışla katkı yapabilirsiniz.

Bu kampanyaya bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 19083 yazmanız yeterli.

Albinizm Hastalığı ve Tedavisi Nedir?

Albinizm, vücuttaki melanin üretiminde soruna yol açan çeşitli durumlar sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Albinolar güneş ışığına karşı çok hassastır. Bu nedenle cilt kanserine yakalanma riskleri yüksektir. Ayrıca görme problemlerine de sık rastlanır.

Albinizm tamamıyla tedavi edilemeyen bir hastalıktır. Ancak düzenli muayene ve güneşten koruyucu ürünlerle görme yetilerini kaybetmeleri ve cilt kanseri olmaları önlenebilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir