İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Keşke Bir Bisikletim Olsaydı
Bireysel
Grup
Kurumsal

“Birgün mahallede oyun oynuyorduk. Bir arkadaşım düştü ve yaralandı. Adada arkadaşımı götürebileceğimiz bir doktor yoktu. Çaresiz kaldık. İşte o gün doktor olmaya karar verdim.”

Amani kendisine her gün kilometrelerce yolu koşturan hikayesini bu şekilde anlatıyor. Ancak bu hayalini gerçekleştirebilmek için bazı zorluklarla mücadele etmesi gerekiyor. Okulu çok uzakta olduğu için her sabah erkenden yola çıkıyor. Buna rağmen çoğu zaman derslerine geç kalıyor. Okuldan sonra ise ailesine destek olmak için çalışması gerekiyor. Bu yorucu yolculukların ardından derslerinde başarılı olması çok zor.

detay.jpgTanzanya’da binlerce çocuk okula gitmek için Amani gibi kilometrelerce yolu koşmak veya yürümek zorunda. Okulun uzakta olması, maddi imkansızlık, güvenlik ve çeşitli sebeplerle çocukların bir çoğu okula devam edemiyor. Sizce onlara bir bisiklet hediye etsek, hayatlarında neler değişir?

Tanzanya’da gerçekleştirdiğimiz projemiz ile 164 öğrenciye bisiklet hediye ettik ve bu zorlu yolculuğu kolaylaştırdık. Teşekkür ederiz.

Birlikte daha fazla çocuğa ulaşabilir, okul yolculuğunu keyifli hale getirebiliriz. Bir bisiklet bedeli: 2.400 TL.

Bu projeye bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 15271 yazmanız yeterli.

Bunlar da ilginizi çekebilir