İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
İmam ve Davetçi Maaşları
Bireysel
Grup
Kurumsal

Dünyanın bazı bölgelerinde Müslümanlar azınlık durumunda ve ibadethaneleri yok. Bazı bölgelerde ise yoksulluktan dolayı dini eğitim alamıyorlar. Eğitimin yetersiz olduğu yerlerde halkın dini eğitimi için imam gerekiyor.

imam-ic-sayfa-3.jpg

İmamlar, Müslüman olmuş toplumlara dini öğretmek için hizmet veriyor. Çoğu imam, doğup büyüdüğü yeri terk edip başka bir bölgede görev yapıyor ve insanların dinini yaşamasına yardımcı oluyor. Davetçilerse, imamlardan farklı olarak bölgeden bölgeye geziyor, insanları dine ve iyiliğe davet ediyor. Eğer bir toplum İslam’ı seçerse vakfımız oraya yerleşik bir imam tayin ediyor.

Fakat çoğu yerde imam ve davetçi bulmak zor. İmam ve davetçi için destek almaları gerekiyor çünkü yeterli maddi imkanları yok. Bu problemi çözmek için çalışmalar yapıyor, yerel davetçi ve imamları destekliyoruz. Sizlerin yardımlarıyla imamların maaşlarını ödüyor, camilerin sahipsiz kalmasını engelliyoruz. Cami ve mescitler Müslümanların ibadet mekanları olmanın yanı sıra eğitim ve dayanışma merkezi olarak hizmet veriyor.

Bağışınızla insanların kültüründen kopmadan yaşamasına vesile olabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir