İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Bu Kurban, ülkemizde ve kriz coğrafyalarında hatırlanmayı bekleyen kardeşlerimiz var.
Kurban (Vacip)
Hissedar Bilgisi 1
Kurbanımı/larımı kesmesi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtması için vekaletimi/lerimi İHH’ya veriyorum.
Hisse Adedi
1
Hisse Bedeli
₺6.700,00
Toplam Tutar
₺6.700,00

Bu Kurban Bayramı’nda başta ülkemizdeki ve diğer kriz coğrafyalarında yaşayan ihtiyaç sahipleri için yola çıkıyoruz.

Kurban vekaletlerinizi Türkiye ile birlikte 60 ülkede milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştıracak ve dertlerine derman olacağız. Sizlerle birlikte.

kurban-2024.jpg

 

Türkiye ile birlikte hangi ülkelere ulaşacağız?

ORTA DOĞU

 Yemen, Filistin (Gazze), Suriye, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, İran

AFRİKA

 Çad, Mali, Togo, Nijer, Sierra Leone, Burkina Faso, Moritanya, Gine, Burundi, Etiyopya, Uganda, Malavi, Sudan, Somali, Tanzanya, Kenya, Benin, Fildişi Sahili, Gana, Zimbabve, Cibuti, Tunus, Fas

ORTA ASYA VE KAFKASYA

Moğolistan, Gürcistan (Acara), Afganistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan, Özbekistan, Rusya

GÜNEY ASYA

Bangladeş (Arakan), Myanmar (Arakan), Pakistan, Tayland (Patani), Nepal, Sri Lanka, Filipinler (Bangsamoro), Hindistan (Keşmir), Vietnam, Kamboçya

BALKANLAR VE AVRUPA

Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Karadağ, Sırbistan (Sancak ve Preşova), Romanya

GÜNEY AMERİKA

Arjantin, Bolivya

 

2023 yılında;

48 ülkede hisselerinizi ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak onlara yalnız olmadıklarını hatırlattık. Desteklerinizle ulaştırdığımız 75.053 hisse kurbandan 3.002.120 kişi istifade etti. Ayrıca 33.312 çocuğun yüzü, bayramlık kıyafetlerle güldü.

Yalnız bırakmadığınız milyonlarca ihtiyaç sahibi adına size teşekkür ederiz.

 

Kurbanlarınız nasıl kesiliyor?

kurban-ikonlar-1.png

Kurbanlarını vekâlet yoluyla vakfımıza gönderen hayırseverlerimiz, kurban bedellerini banka hesap numaralarına havale, kredi kartı, posta çeki ile veya vakıf merkezine bizzat gelerek elden, internet üzerinden online bağış veya telefon vasıtasıyla ulaştırır.

kurban-ikonlar-2.png

Gelen kurban bedelleri bağışçıların talebi doğrultusunda, vakfımız tarafından kurban çalışması yapılacak ülkelerin ihtiyaç durumuna göre paylaştırılır.

kurban-ikonlar-3.png

Kurbanlıklar İHH görevlilerince çalışma yapılacak ülke ve bölgelerde kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.

kurban-ikonlar-5.png

Kurban Bayramı’nın birinci günü kurbanlıklar bayram namazı akabinde İslami usullere göre kesilir. Bayramlaşmanın ardından kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

kurban-ikonlar-4.png

Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra vakfımız, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur.

 

Kurban çalışmalarımızla alakalı sorular

İHH Kurban çalışmalarına nasıl hazırlanıyor, ihtiyaç sahibi insanlar nasıl belirleniyor, İHH kurban bölgelerini tespit ederken nelere dikkat ediyor, yardım kuruluşlarına kurban vekaleti verilebilir mi, kurban kesimi için gerekli olan vekalet konusu nasıl gerçekleşiyor, İHH kurban fiyatlarını nasıl belirliyor, kişi kurbanını dilediği yerde kestirebiliyor mu, kurban vekaleti veren kişi kurbanının kesildiğini nasıl öğreniyor gibi soruların cevaplarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Oradaydık

'30 yıldır kurban kesemedim.'

Karaçi’de kurban paylarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıktan sonra başkent İslamabad’a gittik. Bayramın ikinci günü kesimlere devam ettik. Ayırdığımız payları İslamabad’daki kesim merkezine gelenlere dağıttık. Bir kısmını da gelemeyenlerin evine giderek bizzat elden ulaştırdık. Bu evlerden biri de ailesiyle birlikte bir kaba inşaatta yaşayan Ğulam Kadir amcanındı. Ziyaretimiz onu çok mutlu etti. Daha yanına varır varmaz “Size çok dua edeceğim, Allah sizden razı olsun.” diyerek karşıladı bizi. Yakın zamanda katarakt ameliyatı olduğu için henüz tam iyileşmemiş. Bu yüzden düzenli çalışamıyor. “Bazen gündelik işler buluyorum bazen de arkadaşlarım yardım ediyor.” dedi. Hayatında hiç kurban kesip kesmediğini sordum. “Gençken, yaklaşık 30 yıl önce kesmiştim. Sonra hiç imkanım olmadı.” dedi.

Ğulam amca’ya Türkiye’den çok selam getirdiğimizi söyleyince gözlerimin içine bakarak ve elimi sıkı sıkı tutarak aldı selamımızı. Çokça dua ederek bizi yolcu etti.

Serdar Gürçay / Pakistan, 2023

Bunlar da ilginizi çekebilir