İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim Eğitim Bursu
Bireysel
Grup
Kurumsal

Dünyada her dört kişiden biri eğitim olanaklarına ulaşamıyor. Maddi imkânsızlıklar, altyapı yetersizliği, eğitimsizlik… Tüm bunlar, yoksul ülkelerdeki insanların hayatını ve geleceğini olumsuz etkilemekle kalmıyor, bu insanları sömürülere de maruz bırakıyor. Savaş ve krizler ise bu sömürüye hizmet ediyor. Tüm bunlardan ise en fazla yetimler etkileniyor. Kötü amaçlı çeteler, eğitimsizlik ve belirsiz bir gelecek, yetimlerin karşılaştığı tehlikelerden birkaçı.

İHH’nın dünya üzerinde bakımını üstlendiği 133 bini aşkın yetimin birçoğu 18 yaş altında. Vakfımızın 2007 yılında geliştirdiği Yetim Sponsorluk Sistemi vesilesiyle bu yetimlerin eğitim, sağlık, gıda, kıyafet ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Fakat 18 yaşını doldurmuş, üniversite veya medresede eğitim gören binlerce genç yetim kendi ayakları üzerinde durmaya hazır değil. Yetim gençler meslek sahibi oluncaya kadar desteğe ihtiyaç duyuyor. İHH, yetim olarak büyümüş çocukların eğitimlerine katkı sağlarken sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyor.

18 yaşından büyük yetimlerin eğitim için gerekli desteğe ulaşabilmeleri için Yetim Eğitim Bursu ile onlara destek olabilirsiniz. Bir kişi, aile, kurum, arkadaş grubu, sınıf veya okul gençleri Yetim Eğitim Bursu ile destekleyerek masraflarını karşılanmasına katkı sağlayabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir