İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Özgürlük Filosu
Bireysel
Grup
Kurumsal

İsrail, yıllardır ambargo ve abluka uyguladığı Gazze’ye 7 Ekim 2023’te bir saldırı başlattı. Havadan, karadan ve denizden kuşattığı şehirde 11 binden fazlası çocuk, 8 bin 500’ü kadın olmak üzere 27 bine yakın sivili katletti. Okul, hastane, ibadethane ve yaşam alanlarını yok eden İsrail on binlerce insanı da yerinden etti. Hayatta kalan insanlar ise zor şartlar altında yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Bugüne kadar desteğinizle yüz binlerce insana acil yardım ulaştırdık. Ancak Filistin’de durum her geçen gün daha da kötüleşiyor. İsrail, Gazzelilerin temel insani ihtiyaçlara dahi ulaşmasına engel oluyor.

2010 yılında yola çıkan Özgürlük Filosu ile İsrail ilk kez uluslararası mahkemelerce yargılanarak suçlu bulunmuştu. 

Şimdi yeniden Gazze’deki soykırımı güçlü bir biçimde uluslararası karar alıcıların, devletlerin gündemine getirmeyi; bu şekilde İsrail’in saldırılarını sona erdirmeyi ve bölgedeki ambargonun kaldırılması için güçlü bir inisiyatif oluşturmayı hedefliyoruz. Farklı dil, din ve ırktan yüzlerce insani yardım gönüllüsü Gazze’ye insani yardım ulaştırmak için Akdeniz’e yelken açacak yeni bir filoda bir araya gelecek.

Siz de bağışınızla Özgürlük Filosu’nu destekleyebilir, Gazze halkının umudu olabilirsiniz.

Bu projeye bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 19201 yazmanız yeterli.

Bunlar da ilginizi çekebilir