İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Savaşın Yaralarını Sarıyoruz
Bireysel
Grup
Kurumsal

Bombardıman sırasında uzvunu kaybetmiş ya da çeşitli hastalıklardan dolayı fiziksel engeli oluşmuş çocukların tedavi gördüğü Azez Fizik Tedavi Merkezi’nde Hacer ile tanıştık. Parkurları eksiksiz tamamlıyor, tedavisi için gerekli olan egzersizleri büyük bir gayretle yerine getiriyordu. 

Hacer buraya geldiğinde belden aşağısı tutmuyor ve birçok kası düzgün çalışmıyormuş. Burada üç yıl boyunca tedavi görmüş. Şimdi ise ufak bir destekle yürüyor ve ellerini çok iyi kullanabiliyor. Yakında kendi başına da yürüyebilecekmiş.

Burak Berberoğlu / Suriye, 2021

Savaşın insanlar üzerinde bıraktığı tahribat, vücudun temel fonksiyonlarını gerçekleştirmesine engel oluyor. Suriye’de savaş sebebiyle uzvunu kaybeden, yaralanan ya da fonksiyon kaybı yaşayan binlerce insan yaşamını sürdürmekte zorlanıyor.

fizik-tedavi2.jpg

Suriye’deki savaştan zarar gören yetişkinlerin ve çocukların fizik tedavi hizmeti alabileceği merkezler açtık. Fizik tedavi merkezlerimizden yılda 16 bin ihtiyaç sahibi faydalanıyor. 

Azez’de bulunan merkezin işletim desteğine ihtiyacı var. Siz de fizik tedavi merkezinin işletim giderlerine destek olarak binlerce insanın iyileşmesine vesile olabilirsiniz.

Bu projeye bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 19579 yazmanız yeterli.Bunlar da ilginizi çekebilir