İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sudan Acil Yardım
Bireysel
Grup
Kurumsal

‘Şiddetli bombardımandan dolayı, çocuklarım ve yaşlı annemle birlikte sadece üzerimizdeki elbiselerle evimizi terk etmek zorunda kaldık. 90 km boyunca yürüdük. Yolları keskin nişancılar gözetliyor ve insanlar yerde cansız yatıyordu. Nihayet bu kampa ulaştık, ancak burada yaşam koşulları çok zor. Yiyecek yok, tuvaletler de umumi olduğu için çok kirli. Su ihtiyacımızı kamptaki bir kuyudan karşılıyoruz; su gri, bulanık ve pis. Yaşamımız çok zor, ama elimizden birşey gelmiyor.’

Kerime, Sudan, 2024

İç çatışmaların etkilediği 25 milyon insan Sudan'da yaşamına devam edebilmek için insani yardıma muhtaç durumda. Sudan Sağlık Bakanlığı'na göre 8 milyondan fazla insan yerinden edilirken, binlerce insan da hayatını kaybetti. Güvenli bölgelere göç etmek zorunda kalan milyonlarca insan gıda, su ve ilaç gibi temel yaşam ihtiyaçlarından mahrum durumda.

sudan2.jpg

Şimdiye kadar, Sudan'daki ihtiyaç sahiplerine binlerce öğün sıcak yemek ve gıda paketi ulaştırdık. Ayrıca 28 insani yardım konteynerı ulaştırarak temel ihtiyaçlarına destek olduk.

Fakat kriz ve iç çatışmalar milyonlarca kişiyi etkilemeye devam ediyor. Siz de bağışınızla bir kişinin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

photo_2023-04-26_16-27-41.jpg

Bu kampanyaya bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 18371 yazmanız yeterli.

Bunlar da ilginizi çekebilir