Suriye’ye Tohum Saçalım
Bireysel
Grup
Kurumsal

Suriye’de son 20 yılın en kurak dönemi yaşandı. Yaklaşık dört milyon dönüm araziden hasat yapılamadı. Kuraklık sebebiyle tarlalardaki ekinler hasat olgunluğuna ulaşamadan kurudu. Hasat yapılamadığı için bu yıl Suriye'deki çiftçilerin ambarlarında tohumları kalmadı. Yeteri kadar buğday ekilmezse un ve ekmek fiyatlarında artış yaşanacak. Buğday üretimine destek olarak un ihtiyacına katkı sağlayabiliriz. Projenin gerçekleşmesiyle bölgenin ihtiyaçları kendi imkanları ile sağlanacak. 

tohum-projesi.jpg-kopya.jpg

Biz de üretime ve çiftçilere destek olmak için Suriye’ye Tohum Saçalım projesini hayata geçiriyoruz. Tel Abyad, Resulayn, Azez, El-Bab ve Cerablus’un bereketli topraklarında yetişecek buğdaylar üretimi canlandıracak ve birçok kişiye iş kapısı açacak.

Bağışlarınızla, Suriyeli çiftçilere 4 ay boyunca tohum ve gübre desteği vereceğiz. Buğday yetiştirerek üretime katkı yapacaklar ve ekilmeyi bekleyen araziler yeniden canlandıracaklar. Yetişen buğdaylar ekmeğe dönüşecek ve sofralara ulaşacak. 

Gelin, üretime hep birlikte destek olalım. 200 TL ile bir çuval buğday tohumu hediye edebileceğiniz gibi dilediğiniz miktarda da bağış yapabilirsiniz.

Bu projeye bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 15126 yazmanız yeterli.