İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Tavuk Hediye Edin
Bireysel
Grup
Kurumsal

Biri 8, diğeri 12 yaşında iki çocuğum var. Kocam yıllar önce vefat etti. İHH geçtiğimiz yıl bana 20 tane tavuk hediye etti. Onunla neler neler yaptım bir bilseniz. Günde 6 ila 10 yumurta alıyorum, birazını tüketiyoruz. Kalanını pazarda satıyorum. Kazandığım para ile mutfak ihtiyaçlarını alıyorum. Çocuklarımın okulu için gerekli malzemeleri alıyorum. Hatta evime küçük bir güneş paneli dahi taktırdım. Artık geceleri karanlıkta oturmak zorunda kalmıyoruz. Çocuklarım gece ders çalışabiliyor. En büyük isteğim oğlum Muhammed’in iki yıldır istediği bisikleti alabilmekti. Sonunda istediği mavi bisikleti alabildim. Hepsi tavuklar sayesinde. Eskisi kadar ay sonunu dert etmiyorum ve çocuklarımın istediği şeyleri alabiliyorum.

Asiye, Afganistan

tavukculuk-detay.jpg

İhtiyaç sahibi aileler için gelir temini projeleri gerçekleştiriyoruz. Dükkan açılışı, küçükbaş ve kümes hayvanı desteği, tuk tuk desteği ve terzilik atölyesi gibi projeler yetimlerin hayatına dokunuyor. Bu sayede aileler üretim yaparak gelir elde edebiliyorlar.

Pakistan’da yaşayan 140 aileye 10’ar adet yumurta tavuğu ulaştıracağız. Aileler bu tavuklardan günde 6 veya 7 yumurta temin edecek.

Desteklerinizle, ihtiyaç sahibi ailelerin başkalarına muhtaç olmadan yaşamalarına vesile olabilirsiniz.

Bu kampanyaya bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 16326 yazmanız yeterli.

 Bunlar da ilginizi çekebilir