İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Türkiye Acil Yardım
Bireysel
Grup
Kurumsal

“Evimiz yıkılmıştı. İHH'dan Ahmet abi ve arkadaşları geldi. Saatlerce uğraştılar. Babam rahmetli oldu, anneme sağ salim kavuştuk. Ben öğretmenim; öğrencilerimi Ahmet abi ve arkadaşları gibi çalışkan, düzgün ve mert yetiştireceğim. Söz veriyorum.”

Hatice Hanım, Kahramanmaraş

Güneydoğu Anadolu bölgemizde meydana gelen depremlerde çok sayıda ev yıkıldı ve binlerce insan hayatını kaybetti. On binlerce insan ise acil yardıma ihtiyaç duyuyor.

deprem-online-bagis-detay-son.jpg

İHH olarak 1300'den fazla personel ve gönüllümüzle arama kurtarma çalışmalarına devam ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımız için su, gıda ve acil yardım malzemelerini bölgeye ulaştırıyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açıklamasıyla, bu yıl, fitre (sadaka-i fıtr) bağışınızı Ramazan ayından önce depremden etkilenen ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Fitre bağışlarınızla, depremzede vatandaşlarımıza destek olabilir; yaralarını sarabilirsiniz. Bu zor günlerde ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayalım. 70 TL veya daha fazla miktarda fitre bağışı yapabilirsiniz.

Bölgelerde ACİL bir şekilde aşağıdaki malzemelere ihtiyaç var:

Battaniye, çadır, ekmek, su, yağmurluk, mat, elektrikli ısıtıcı, konserve hazır gıda, enerji verici gıdalar (çikolata ve kek gibi), soğuk sandviç, meyve suyu, ışıldak, bebek bezi, hijyen malzemeleri, mont, bot 

Bağışlarınız deprem bölgelerindeki ihtiyaca göre tüm alanlarda kullanılacaktır. Acil durum olduğu için şartlı gelen bağışlar da (hijyen, ısıtıcı, mont vb. açıklaması) ihtiyaca göre depremle ilgili tüm çalışmalarda kullanılacaktır.

Ayni yardım bağışlarınız için (mont, yiyecek, battaniye, kışlık elbise vb.) 0212 631 21 21 numarasını arayarak İletişim Merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Bu kampanyaya bankadan bağış yapmak isterseniz açıklama kısmına 15054 yazmanız yeterli.

IBAN numaralarımız: 

İHH Ziraat Bankası Hesabı: TR66 0001 0004 8802 1249 9450 07

İHH Kuveyt Türk Hesabı: TR12 0020 5000 0009 9999 9000 06

Diğer banka hesaplarına ulaşmak için tıklayınız.

Kripto bağışı için tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir