İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yemen
Bireysel
Grup
Kurumsal

Birleşmiş Milletler'e göre dünyanın en ağır krizi Yemen'de yaşanıyor. 2014'te başlayan iç savaş sebebiyle ülke nüfusunun 3’te 2’sinden fazlası; yani 21 milyon kişi insani yardım ve korumaya muhtaç. 3 milyon insan evini terk etmek zorunda kaldı.

Hayırseverlerin destekleriyle, Yemen'de 2018 yılından bu yana 2.7 milyondan fazla ihtiyaç sahibine insani yardım ulaştırdık.

2022'nin ilk 7 ayında 161 binden fazla ihtiyaç sahibine ulaştık. Gıda, sağlık, eğitim, koruma ve kalkındırma projelerimizden 32 bin aile faydalandı.

yemen_new.jpg

Başkent Sana’daki Yemen Hasta Bakım Merkezi’nde kanser ve diyaliz hastasına gıda ve ilaç yardımı ulaştırmaya devam ediyoruz. Ayrıca, 2017'de Marib'te hizmet açtığımız sağlık ocağı da binlerce ihtiyaç sahibine ücretsiz sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.

İç savaşın sebep olduğu insani kriz devam ediyor. Evini ve işini bırakarak başka yerlere göç eden yüz binlerce kişi imkansızlıklarla hayata tutunmaya çalışıyor.

Bağışlarınızla, krizin etkilerini azaltabilir, bir insanın hayatını kurtarabilir, bir ailenin sofrasına misafir olabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir