İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetimhane Destekleme
Bireysel
Grup
Kurumsal

Desteklerinizle 12 ülkede açtığımız 42 yetimhane, bir yetim eğitim merkezi ve bir çocuk yaşam merkeziyle binlerce yetim güvenli ortamlarda geleceğe hazırlanıyor.  Yetimleri kendi topraklarında ve kültürlerinden koparmadan; aklen, ruhen ve fiziken sağlıklı bir şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Yetimhanelerin güvenlik, gıda, tadilat, personel gibi ihtiyaçlarını karşılıyor; yetimlerin daha iyi imkanlarda yaşaması için sürekli destekliyoruz.

Neden yetimhane?

Dünyanın her yerinde farklı öneme sahip olan yetimhanelerimiz, Somali’de iç savaş yüzünden eğitim göremeyen çocuklara okul, Pakistan’da insan kaçakçılarından korunmak isteyen yetimlere bir sığınak, Myanmar’da devletin yasakladığı kültürlerini yaşamak isteyen çocukların güvenli yuvaları oluyor.

Yetimhanelerin temel amacı, yaşamını tek başına idame ettirmeye gücü yetmeyen yetimlere, kendi ayakları üzerinde duracak yeterliliğe ulaşıncaya kadar destek olmak, eğitim almalarını sağlamak ve onları aile şefkati ile hayata hazırlamaktır.

12 ülkede 42 yetimhane, bir çocuk yaşam merkezi ve bir yetim eğitim merkezi ile yetimlerin hayatına dokunmaya devam ediyoruz.

Bağışlarınızla yeni yetimhaneler inşa edilmesine vesile olabilir, mevcut yetimhanelerin ihtiyaçlarına destek olabilir, geleceğe hazırlanan binlerce yetimin yüzünü güldürebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir