İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Yetim (Mevcut Sponsorluk)
Bireysel
Grup
Kurumsal

"Violeta abla eşini 11 yıl önce kaybetmiş. Üç çocuğunu tek başına büyütmüş. Belindeki rahatsızlıktan dolayı da çalışamıyormuş. Bu yüzden derneklerin yardımlarıyla geçiniyor. 'Sponsorluk desteği sayesinde çocuklarımı büyütürken yüküm hafifledi. Çok şükür, çocuklarımı uslu, dürüst ve kanaatkâr insanlar olarak yetiştirdim. En çok buna seviniyorum. Ben elimdekilere şükrederek mutlu olduğum için onlara da hep şükretmeyi öğretiyorum.' dedi. Bu güler yüzlü ve fedakâr anneyle tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Yetim Sponsorluk Sistemi’nin yetimler ve ailelerini nasıl mutlu ettiğini gördüm. Yalnız olmadıklarını bilmek onlara güç veriyor."

Serdar Gürçay, Arnavutluk

Birleşmiş Milletler'e göre dünyada 150 milyondan fazla yetim ve öksüz çocuk var. Bu sayı doğal afetler, hastalıklar ve savaşlar sebebiyle her geçen gün artıyor.

Desteklerinizle, Türkiye ile birlikte 43 ülkede ve ülkemizde 79 şehirde 137.666  binden fazla yetime sahip çıkıyor; gıda, barınma, sağlık ve eğitim ihtiyaçlarına her ay düzenli destek oluyoruz. Binlerce hayırseverin desteğiyle inşa edilen Yetim Sponsorluk Sistemi ile yetimlerin korunup kollanmasına ve güvenle kendi ayakları üzerinde durmasına vesile oluyoruz. Yalnız olmadığını bilen yetimler, sağlıklı bireyler olarak hayatlarına devam ediyor. Yetimlere sahip çıktığınız için teşekkür ederiz. 

Birlikte daha fazla yetime sahip çıkabiliriz. Ne dersiniz?

Bunlar da ilginizi çekebilir