İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

filistin-acil1.jpeg

İsrail, Gazze Şeridi'ndeki 11 fırının ardından Maghazi mülteci kampındaki tek fırını da vurdu. Bir ekmek almak için yaklaşık dört saat kuyrukta beklediğimiz fırın da yok artık. Bizi aç bırakmak ve yok etmek istiyorlar.

Aseel Mousa, Gazze

Ambargo ve abluka altındaki Gazze uzun zamandır dünyanın en büyük açık  hava hapishanesi konumunda. Serbest dolaşım hakkından mahrum bırakılmış yaklaşık 2 milyon Filistinli, etrafı yüksek duvarlarla çevrili şehirde hayat mücadelesi veriyor. İşgalci İsrail’in gerçekleştirdiği saldırılarla şartların daha da zorlaştığı şehirde artık hastane, gıda, ilaç, barınma, eğitim, elektrik gibi ihtiyaçlar karşılanamıyor.

y1-kopya.png
Gazze acil yardım bekliyor

Gelin, bombardıman altındaki Gazze’de ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım. 

DESTEK OL

Yaşam alanları, mülteci kampları, hastaneler ve sivil halk hedef alınmaya devam ediyor. Sadece 7 Ekim'den bu yana 15 binden fazla insan hayatını kaybetti. Binlerce ev yıkıldı ve 1.5 milyondan fazla kişi yaşadığı yeri terk etmek zorunda kaldı.

7 Ekim'den bugüne kadar ulaştırdığımız yardımlar

bugday.png

27.810 kişilik gıda kumanyası

gida.png

115.927 kişilik sıcak yemek

bebek2.png

500 çocuğa elbise

un-basak.png

4.030 hijyen paketi

 

saglik.png

500 kişilik ilaç ve tıbbi malzeme

 

hasta-yuruteci.png

5 hasta yürüteci

ilac.png

2.000 battaniye

 

ilk-yardim-cantasi.png

1.160 kişilik ilk yardım çantası

 

koltuk-degnegi.png

6 koltuk değneği

 

mazot.png

13 ambulansa mazot desteği

sandalye.png

120 hasta bezi

 

tibbi-yatak.png

9 tıbbi yatak

 

tekerlekli-sandalye.png

10 tekerlekli sandalye

İHH'nın Gazze çalışmaları, 2009 yılında kurulan Gazze Ofisi aracılığıyla yürütülüyor. Gazze halkının sıkıntılarının giderilmesi adına çeşitli projeler üreten Gazze Ofisi, acil ve sağlık yardımları yanı sıra ofise ait 1 eğitim merkezi ile 2 bini aşkın Filistinlinin düzenli olarak eğitim almasına ve meslek öğrenmesine olanak sağlıyor.

  • İHH Gazze Ofisi ne tür çalışmalar yapıyor?

    İHH Gazze Ofisi, 2009 yılında işgalci İsrail’in “Dökme Kurşun Operasyonu” adını verdiği, bini aşkın Filistinliyi öldürdüğü saldırılar sonrası yardım faaliyetlerinin yerinden idare edilebilmesi amacıyla kuruldu. 19 görevlinin çalıştığı ofiste acil yardım, psikolojik destek, meslek edindirme, eğitim ve yetim çalışmaları da yapılıyor.