İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
21 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, 8 farklı ülkede eğitimlerine zor şartlarda devam eden 20 bin 701 öğrenciye kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.
17.10.2022

Her yıl yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yıl da desteğini sürdürdü. İHH, 8 farklı ülkede kırtasiye malzemelerinden oluşan setler dağıttı.

20 bin 701 öğrenci faydalandı

Kırtasiye setlerinin içerisinde; okul çantasının yanı sıra, kalem, defter, silgi, cetvel ve okul önlüğü gibi malzemeler yer aldı. Setler, Suriye’de 11 bin 260, Somali’de 3 bin, Gazze’de 2 bin 500, Nijer’de bin, Afganistan’da bin, Yemen’de 961, Irak’ta 500 ve Burkina Faso’da 480 yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırıldı.

21-bin-ihtiyac-sahibi-ogrenciye-kirtasiye-dest.jpg

İHH, dünyanın farklı coğrafyalarında eğitim yardımlarına devam ediyor.

Destek bekliyorlar

Her yıl, dünya genelinde yeni eğitim dönemi öncesinde veliler ve öğrenciler okula hazırlık heyecanı yaşıyor. Fakat bu heyecanı yaşayamadan okula başlayan on binlerce yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenci var. Onlar, bu heyecanı yaşayabilmek için hayırseverlerin yolunu gözlüyor. Bu heyecana ortak olmak isteyen bağışçılar, KIRTASİYE yazıp 3072'ye göndererek 10 TL'lik bağışta bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına KIRTASİYE yazarak yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası öğrenciler deprem bölgeleri için seferber oldu
Uluslararası öğrenciler deprem bölgeleri için seferber oldu
Sefire-i Alem Derneği öncülüğünde 19 farklı ülkeden 50’yi aşkın öğrenci depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Öğrenciler, dernek binasında kurulan atölyelerde İHH İnsani Yardım Vakfı’nın kermesinde satılması için sarma ve mantı hazırladı. Ürünlerin satışından elde edilen gelir Kahramanmaraş’ta kurulması planlanan konteyner mahallesinde kullanılacak. Öğrenciler tarafından ayrıca, çocuklar için oyuncak kampanyası başlatılırken, deprem bölgesine gönderilmek üzere toka ve çeşitli giyecekler de dikildi.
18.02.2023
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Rusya’nın saldırısı altındaki Ukrayna’ya gönderilen mobil aşevi İstanbul’dan yola çıktı. Aşevinin günde 30 bin kişiye yemek dağıtması planlandı. Ayrıca İHH’nın geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’ya gönderdiği 3 TIR dolusu yardım malzemesi de savaş mağdurlarına ulaştırıldı.
Ukrayna
27.01.2023
Gazze’de on binlerce ihtiyaç sahibine destek
Gazze’de on binlerce ihtiyaç sahibine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze’deki yardım faaliyetlerine 2022 yılında da devam etti. Gıda, eğitim, sağlık ve barınma gibi birçok alanda Gazzeli on binlerce ihtiyaç sahibine yardım ulaştırıldı. İHH tarafından şehirde inşa edilen bin 900 öğrenci kapasiteli okulun inşaatı da devam ediyor.
Kurban, Ramazan, Yetim
26.01.2023