İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
21 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye desteği
İHH İnsani Yardım Vakfı, 8 farklı ülkede eğitimlerine zor şartlarda devam eden 20 bin 701 öğrenciye kırtasiye malzemesi desteğinde bulundu.
17.10.2022

Her yıl yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde yetim ve ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi desteğinde bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, bu yıl da desteğini sürdürdü. İHH, 8 farklı ülkede kırtasiye malzemelerinden oluşan setler dağıttı.

20 bin 701 öğrenci faydalandı

Kırtasiye setlerinin içerisinde; okul çantasının yanı sıra, kalem, defter, silgi, cetvel ve okul önlüğü gibi malzemeler yer aldı. Setler, Suriye’de 11 bin 260, Somali’de 3 bin, Gazze’de 2 bin 500, Nijer’de bin, Afganistan’da bin, Yemen’de 961, Irak’ta 500 ve Burkina Faso’da 480 yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaştırıldı.

21-bin-ihtiyac-sahibi-ogrenciye-kirtasiye-dest.jpg

İHH, dünyanın farklı coğrafyalarında eğitim yardımlarına devam ediyor.

Destek bekliyorlar

Her yıl, dünya genelinde yeni eğitim dönemi öncesinde veliler ve öğrenciler okula hazırlık heyecanı yaşıyor. Fakat bu heyecanı yaşayamadan okula başlayan on binlerce yetim ve ihtiyaç sahibi öğrenci var. Onlar, bu heyecanı yaşayabilmek için hayırseverlerin yolunu gözlüyor. Bu heyecana ortak olmak isteyen bağışçılar, KIRTASİYE yazıp 3072'ye göndererek 10 TL'lik bağışta bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına KIRTASİYE yazarak yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Suriye’ye 2 bin 460 hisse kurbanlık
Suriye’ye 2 bin 460 hisse kurbanlık
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin çeşitli bölgelerinde 2 bin 460 hisse kurbanlık kesimi yaparak, etlerini savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.
16.06.2024
Tarladan çadır kentlere ilk mahsul heyecanı
Tarladan çadır kentlere ilk mahsul heyecanı
Şam Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde yerli tohum üzerinde yapılan çalışmalar sonrası seralarda yetiştirilen tarım ürünleri ilk mahsulünü verdi.
11.06.2024
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan ailelere, Bingöl İHH tarafından gönderilen 185 bin paket dayanıklı ekmek dağıtıldı.
31.05.2024