İHH İnsani Yardım Vakfı
250 Suriyeli yetime eğlence düzenlendi
İHH İnsani Yardım vakfı, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Suriyeli 250 yetime eğlence programı yapıldı.
Suriye, Türkiye 02.05.2014

Halep, Hama ve İdlib'deki saldırılarda babalarını kaybederek Hatay'a sığınan Suriyeli 250 yetim çocuk, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "Yetim Dayanışma Günleri" etkinliğinde eğlendi.

[videoGaleri-440]

İHH Suriye Çalışmaları Koordine ve Lojistik merkezindeki etkinliğine katılan çocuklar, palyaçonun gösterisini izledi, oyun parkında eğlenerek, çizgi film karakteri kostümü giyen animatörlerle dans etti.

Programda çocuklara ayrıca yemek,dondurma ve pamuk şeker ikram edildi. Çocuklara eğlenceden sonra oyuncaklar da dağıtıldı.Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 300 gıda ve temizlik paketi dağıtıldı, eğitimine devam eden 450 yetim kıza kuranı kerim ve oyuncaklar dağıtıldı.

Ayrıca Suriye içerisindeki kamplarda 28 hisse akika kurbanı kesilerek yetim ailelerine dağıtıldı. 300 yetime ise hediye elbiseler giydirildi.Farklı coğrafyalarda yetimlere farklı etkinlikler düzenleyen İHH ekipleri Suriye'de ki devam eden saldırılarda çocuklara bir kaç saatliğine de olsa yaşadıkları travmayı unutturmayı amaçlıyor.

Suriye'de ki yetimlere yönelik benzer etkinlikler ayda en az bir kere yapılarak çocuklara psikolojik destek sağlanacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022