İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
250 Suriyeli yetime eğlence düzenlendi
İHH İnsani Yardım vakfı, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında Suriyeli 250 yetime eğlence programı yapıldı.
Suriye, Türkiye 02.05.2014

Halep, Hama ve İdlib'deki saldırılarda babalarını kaybederek Hatay'a sığınan Suriyeli 250 yetim çocuk, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın "Yetim Dayanışma Günleri" etkinliğinde eğlendi.

[videoGaleri-440]

İHH Suriye Çalışmaları Koordine ve Lojistik merkezindeki etkinliğine katılan çocuklar, palyaçonun gösterisini izledi, oyun parkında eğlenerek, çizgi film karakteri kostümü giyen animatörlerle dans etti.

Programda çocuklara ayrıca yemek,dondurma ve pamuk şeker ikram edildi. Çocuklara eğlenceden sonra oyuncaklar da dağıtıldı.Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 300 gıda ve temizlik paketi dağıtıldı, eğitimine devam eden 450 yetim kıza kuranı kerim ve oyuncaklar dağıtıldı.

Ayrıca Suriye içerisindeki kamplarda 28 hisse akika kurbanı kesilerek yetim ailelerine dağıtıldı. 300 yetime ise hediye elbiseler giydirildi.Farklı coğrafyalarda yetimlere farklı etkinlikler düzenleyen İHH ekipleri Suriye'de ki devam eden saldırılarda çocuklara bir kaç saatliğine de olsa yaşadıkları travmayı unutturmayı amaçlıyor.

Suriye'de ki yetimlere yönelik benzer etkinlikler ayda en az bir kere yapılarak çocuklara psikolojik destek sağlanacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022