İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
3. yılına giren Suriye direnişine Türkiye’den binlerce selam
Türkiye’de binlerce insan Suriye direnişinin 3. yıldönümünde Esed ve Baas Rejimini protesto için sokaklardaydı.
Suriye, Türkiye 20.03.2013

15 Mart 2011 tarihinde Suriye’nin Deraa kentinde öğrencilerin lise duvarına yazdıkları rejim karşıtı sloganlar sebebiyle gözaltına alınmaları ile başlayan ve tüm ülkeye yayılan halk ayaklanması 3. yılına girdi.

Türkiye’nin pek çok ilinde direnişin yıldönümünde Suriye halkına destek vermek için basın açıklaması ve yürüyüşler düzenlendi.

İstanbul, Van, Samsun, Diyarbakır, Kayseri, Afyon, Manisa, Adana, Çorum, Trabzon, Muş, Sivas, Yalova, Nevşehir, Kocaeli, Batman ve Isparta’da sokaklara dökülen binlerce insan Suriye’nin tanık olduğu insanlık dışı katliamları protesto etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın da bileşenlerinden biri olduğu Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, ülkedeki olayların başlamasının 3'üncü yıl dönümü dolayısıyla ilan edilen "Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası" kapsamında 34 farklı ilde çeşitli programlar düzenleneceğini duyurdu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022