İHH İnsani Yardım Vakfı
3. yılına giren Suriye direnişine Türkiye’den binlerce selam
Türkiye’de binlerce insan Suriye direnişinin 3. yıldönümünde Esed ve Baas Rejimini protesto için sokaklardaydı.
Suriye, Türkiye 20.03.2013

15 Mart 2011 tarihinde Suriye’nin Deraa kentinde öğrencilerin lise duvarına yazdıkları rejim karşıtı sloganlar sebebiyle gözaltına alınmaları ile başlayan ve tüm ülkeye yayılan halk ayaklanması 3. yılına girdi.

Türkiye’nin pek çok ilinde direnişin yıldönümünde Suriye halkına destek vermek için basın açıklaması ve yürüyüşler düzenlendi.

İstanbul, Van, Samsun, Diyarbakır, Kayseri, Afyon, Manisa, Adana, Çorum, Trabzon, Muş, Sivas, Yalova, Nevşehir, Kocaeli, Batman ve Isparta’da sokaklara dökülen binlerce insan Suriye’nin tanık olduğu insanlık dışı katliamları protesto etti.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın da bileşenlerinden biri olduğu Suriye Halkıyla Dayanışma Platformu, ülkedeki olayların başlamasının 3'üncü yıl dönümü dolayısıyla ilan edilen "Suriye Halkıyla Dayanışma Haftası" kapsamında 34 farklı ilde çeşitli programlar düzenleneceğini duyurdu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022