İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
34. Afrika Sağlık Kongresi
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Wow Kongre Merkezi'nde 30 ülkenin katılımıyla düzenlenen 34. Afrika Sağlık Kongresi’nde "Türkiye ve İHH perspektifinden Afrika deneyimleri ve sorun alanları" konularında sunum gerçekleştirdi.
Afrika 16.07.2017

Dünya Müslüman Tıp Birlikleri Federasyonu (FIMA), Sağlık Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Hayat Vakfı'nın ortaklığında düzenlenen "34. Afrika Sağlık Kongresi" tamamlandı.

Kongreye 60'ın üzerinde ülke ve 700 civarında uluslararası katılımcı, bakanlar ve üst düzey bürokratlar katıldı. FIMA'nın yanı sıra, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın da içerisinde bulunduğu 50'ye yakın sivil toplum kuruluşu temsilcisi, hayırsever ve akademisyen tebliğ sundu.

dflwo7ixyaakn0s.jpg

Erdoğan destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1998 ve 2007'de destek verdiği etkinlik üçüncü kez Türkiye'de gerçekleştirildi.

Kongrede İslami perspektifte tıp eğitimi ve tıp etiği, küresel sağlık kapasitesinin artırılması, Müslüman tıp öğrencileri arasında dayanışma ve bilinçlendirme buluşmaları, tanı ve tedavi hizmetlerinin İslami hassasiyetler çerçevesinde verilmesine yönelik tecrübe paylaşımı ve uluslararası sağlık yardım temalı oturumlar düzenlendi.

dfmho8zxuaaufhd.jpg

Bülent Yıldırım sunum yaptı

Wow Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongrede İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da "Türkiye ve İHH perspektifinden Afrika deneyimleri ve sorun alanları" konularında sunum gerçekleştirdi.

Bilindiği üzere İHH İnsani Yardım Vakfı, yıllardır, Afrika’nın birçok noktasında katarakt ameliyatları, su kuyuları, sağlık taraması, zirai faaliyetler ve meslek edindirme gibi alanlarda çalışma yürütüyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Çin’in zulümlerini anlattı
Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Çin’in zulümlerini anlattı
Sivil Toplum Kuruluşları, Çin’in Doğu Türkistanlı kadınlara yönelik işlediği zulümleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’da düzenledikleri basın toplantısıyla anlattı.
08.03.2023
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde ''Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları'' başlıklı panel düzenlendi. Panelin öncesinde, Çin’in Doğu Türkistan’daki zulümlerinin son bulması çağrısıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Müslüman ülkelere çağrıda bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Çin, karşısında bir blok görmeli” dedi.
10.12.2022
Çin’in zulümleri 77 ilde basın açıklamalarıyla protesto edildi
Çin’in zulümleri 77 ilde basın açıklamalarıyla protesto edildi
Genç İHH, Çin’in Doğu Türkistan’da uyguladığı zulümleri, Cuma namazı sonrası 77 ilde düzenlediği basın açıklamaları ile protesto etti. İstanbul’daki basın açıklaması, Fatih Camiî avlusunda gerçekleştirildi.
09.12.2022