İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
34. Afrika Sağlık Kongresi
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Wow Kongre Merkezi'nde 30 ülkenin katılımıyla düzenlenen 34. Afrika Sağlık Kongresi’nde "Türkiye ve İHH perspektifinden Afrika deneyimleri ve sorun alanları" konularında sunum gerçekleştirdi.
Afrika 16.07.2017

Dünya Müslüman Tıp Birlikleri Federasyonu (FIMA), Sağlık Bakanlığı, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Hayat Vakfı'nın ortaklığında düzenlenen "34. Afrika Sağlık Kongresi" tamamlandı.

Kongreye 60'ın üzerinde ülke ve 700 civarında uluslararası katılımcı, bakanlar ve üst düzey bürokratlar katıldı. FIMA'nın yanı sıra, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın da içerisinde bulunduğu 50'ye yakın sivil toplum kuruluşu temsilcisi, hayırsever ve akademisyen tebliğ sundu.

dflwo7ixyaakn0s.jpg

Erdoğan destek verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 1998 ve 2007'de destek verdiği etkinlik üçüncü kez Türkiye'de gerçekleştirildi.

Kongrede İslami perspektifte tıp eğitimi ve tıp etiği, küresel sağlık kapasitesinin artırılması, Müslüman tıp öğrencileri arasında dayanışma ve bilinçlendirme buluşmaları, tanı ve tedavi hizmetlerinin İslami hassasiyetler çerçevesinde verilmesine yönelik tecrübe paylaşımı ve uluslararası sağlık yardım temalı oturumlar düzenlendi.

dfmho8zxuaaufhd.jpg

Bülent Yıldırım sunum yaptı

Wow Kongre Merkezi'nde düzenlenen kongrede İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da "Türkiye ve İHH perspektifinden Afrika deneyimleri ve sorun alanları" konularında sunum gerçekleştirdi.

Bilindiği üzere İHH İnsani Yardım Vakfı, yıllardır, Afrika’nın birçok noktasında katarakt ameliyatları, su kuyuları, sağlık taraması, zirai faaliyetler ve meslek edindirme gibi alanlarda çalışma yürütüyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Dijital Hafıza Merkezi yayında
Dijital Hafıza Merkezi yayında
Filistin mücadelesinin dününe ve bugününe ışık tutmak, İsrail zulmünü tarihi perspektifiyle ele almak amacıyla kurulan Dijital Hafıza Merkezi yayın hayatına başladı. Merkez; internet sitesi, yayınevi, raporları, dijital müzesi, mobil uygulamaları, oyunları, çizgi filmleri ve sanal gerçeklik projeleriyle toplumun farklı kesimlerine hitap edebilecek içerikler üretiyor.
05.10.2022
Bülent Yıldırım’dan BMGK’ya Babül Hava çağrısı
Bülent Yıldırım’dan BMGK’ya Babül Hava çağrısı
İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Suriye'nin kuzeyindeki milyonlarca kişiye yardım ulaştırılmasını sağlayan Babül Hava Sınır Kapısı’nın açık tutulması için Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne çağrıda bulundu.
07.07.2022
Mavi Marmara’nın 12. yıldönümünde binler yürüdü
Mavi Marmara’nın 12. yıldönümünde binler yürüdü
İsrail'in Mavi Marmara gemisine düzenlediği saldırının 12. yılında “Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor!” sloganıyla yürüyüş düzenlendi. Katılımcılara hitap eden İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Türkiye’nin İsrail’le normalleşme adımlarından vazgeçmesi gerektiğini belirterek, “İsrail ile normalleşme asla olmaz” diye konuştu.
Mavi Marmara
01.06.2022