İHH İnsani Yardım Vakfı
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.
Türkiye 01.05.2021

Çintaş ailesinin, erken doğum neticesinde bir evlatları engelli ve evde sürekli bakıma muhtaç. Fakat bu durum, Çintaş ailesinin yetimlere ulaşma azmine bir engel değil. Çünkü onlar biliyorlar ki “Yetimlere, mazlumlara sahip çıktıklarında, kendi dertleri Allah tarafından satın alınacak!”

Bu hafta kanalımıza, arkadaş grubuyla birlikte gösterdikleri gayret sonucunda 50’den fazla ülkedeki 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine ve Suriye’deki 3 yetimhanenin işletilmesine aracılık eden bir öğretmen konuk oluyor.

Anadolu’nun güzel şehri Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaşayan Muhammet Yavuz Çintaş’ın İyilik Hikayesi sizlerle…

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022