İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
571 yetim ona emanet
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Amasyalı Öğretmen Muhammet Yavuz Çintaş, tek başına 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine vesile oldu.
Türkiye 01.05.2021

Çintaş ailesinin, erken doğum neticesinde bir evlatları engelli ve evde sürekli bakıma muhtaç. Fakat bu durum, Çintaş ailesinin yetimlere ulaşma azmine bir engel değil. Çünkü onlar biliyorlar ki “Yetimlere, mazlumlara sahip çıktıklarında, kendi dertleri Allah tarafından satın alınacak!”

Bu hafta kanalımıza, arkadaş grubuyla birlikte gösterdikleri gayret sonucunda 50’den fazla ülkedeki 571 yetimin sponsorluğunun üstlenilmesine ve Suriye’deki 3 yetimhanenin işletilmesine aracılık eden bir öğretmen konuk oluyor.

Anadolu’nun güzel şehri Amasya’nın Merzifon ilçesinde yaşayan Muhammet Yavuz Çintaş’ın İyilik Hikayesi sizlerle…

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022