İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
70 TIR’lık yardım malzemesi Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştı
İHH, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla Suriye’deki çadır kamplara yönelik başlattığı kış çalışmaları kapsamında İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli illerinden 70 insani yardım TIR’ını bölgeye gönderdi.
Suriye 13.12.2022

Suriye’de 2011 yılından bu yana süren iç savaş sebebiyle yarım milyona yakın insan hayatını kaybetti, yüzbinlerce insan yaralandı ya da sakat kaldı. Uluslararası raporlara göre bu süreçte 7 milyon kişi evsiz kalırken, 13 milyon kişi ise insani yardıma ihtiyaç duyar hale geldi.

481247300953.jpg

Yüzbinlerce insanın zor şartlar altında hayatlarına devam ettiği Suriye’de, yüzlerce çadır kamp bulunuyor. Çadır kamplardaki durum, kış aylarında ise daha da zorlaşıyor. Bölgede, maddi imkansızlıklar sebebiyle bot, mont, battaniye, soba ve kömüre ulaşamayan on binlerce aile var. 

70-tirlik-yardim-malzemesi-suriyeli-ihtiyac-sa.jpg

İHH harekete geçti

İHH İnsani Yardım Vakfı, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da mazlumlara destek olmak amacıyla harekete geçti. “İyilik Soğuk Geçirmez” diyerek başlanılan kış çalışmaları kapsamında şu ana kadar 70 TIR’lık yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

7.jpg

Şimdiye kadar 24 ilden TIR gitti

 

TIR’ları organize eden İHH Temsilcikleri ise sayılarına göre şu şekilde:
-Konya 15 TIR,

-İstanbul 9 TIR,

-Ankara 9 TIR,

-Şanlıurfa 7 TIR,

-Sakarya 5 TIR,

-Kayseri 4 TIR,

-Erzincan 2 TIR,

-Eskişehir 2 TIR,

-Kocaeli 2 TIR,

-Amasya, Adana, Bitlis, Antalya, Çanakkale, Çankırı, Düzce, Hatay İskenderun, İzmir, Niğde, Sakarya, Samsun, Tokat, Van ve Zonguldak ise 1’er TIR.

İHH İnsani Yardım Vakfı, “İyilik Soğuk Geçirmez” yardım kampanyası ile kış boyunca on binlerce kişiye destek ulaştırmayı hedefliyor.

4.jpg

Destek olmak için

İHH’nın kış çalışmaları ile Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen bağışçılar, KIS yazıp 3072’ye mesaj göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına KIS yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH ve BM’den Suriye’deki ailelere nakdi destek projesi
İHH ve BM’den Suriye’deki ailelere nakdi destek projesi
Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi’nin Suriye Sınır Ötesi İnsani Yardım Fonu (SCHF) kapsamında İHH tarafından uygulanan proje ile Aralık 2023, Mart 2024 tarihleri arasında Suriye’nin Afrin ilçe kırsalındaki Racu bölgesinde yaşayan 1150 aileye, 296 bin 465 dolar nakdi yardım desteği verildi.
30.04.2024
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH ve Kuveytli kuruluş Gazze’ye insani yardım gemisi gönderdi
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Kuveytli kuruluş Kuwait Society for Relief tarafından ortak hazırlanan insani yardım gemisi, Mersin Limanı’ndan Mısır Ariş Limanı’na doğru yola çıktı. Burada Mısır Kızılayı’na teslim edilecek yardım malzemeleri, ardından Gazze’ye ulaştırılacak. Gemide, birçok farklı kalemde 907 tonu aşkın malzeme yer alıyor.
14.04.2024
Özgürlük Filosu için başvurular devam ediyor
Özgürlük Filosu için başvurular devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çok sayıda uluslararası sivil toplum kuruluşunun organize ettiği Özgürlük Filosu, Gazze için yola çıkmaya hazırlanıyor. Filoya katılım için başvuru süreci devam ediyor.
04.04.2024