İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
70 TIR’lık yardım malzemesi Suriyeli ihtiyaç sahiplerine ulaştı
İHH, “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla Suriye’deki çadır kamplara yönelik başlattığı kış çalışmaları kapsamında İstanbul ve Anadolu’nun çeşitli illerinden 70 insani yardım TIR’ını bölgeye gönderdi.
Suriye 13.12.2022

Suriye’de 2011 yılından bu yana süren iç savaş sebebiyle yarım milyona yakın insan hayatını kaybetti, yüzbinlerce insan yaralandı ya da sakat kaldı. Uluslararası raporlara göre bu süreçte 7 milyon kişi evsiz kalırken, 13 milyon kişi ise insani yardıma ihtiyaç duyar hale geldi.

481247300953.jpg

Yüzbinlerce insanın zor şartlar altında hayatlarına devam ettiği Suriye’de, yüzlerce çadır kamp bulunuyor. Çadır kamplardaki durum, kış aylarında ise daha da zorlaşıyor. Bölgede, maddi imkansızlıklar sebebiyle bot, mont, battaniye, soba ve kömüre ulaşamayan on binlerce aile var. 

70-tirlik-yardim-malzemesi-suriyeli-ihtiyac-sa.jpg

İHH harekete geçti

İHH İnsani Yardım Vakfı, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da mazlumlara destek olmak amacıyla harekete geçti. “İyilik Soğuk Geçirmez” diyerek başlanılan kış çalışmaları kapsamında şu ana kadar 70 TIR’lık yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

7.jpg

Şimdiye kadar 24 ilden TIR gitti

 

TIR’ları organize eden İHH Temsilcikleri ise sayılarına göre şu şekilde:
-Konya 15 TIR,

-İstanbul 9 TIR,

-Ankara 9 TIR,

-Şanlıurfa 7 TIR,

-Sakarya 5 TIR,

-Kayseri 4 TIR,

-Erzincan 2 TIR,

-Eskişehir 2 TIR,

-Kocaeli 2 TIR,

-Amasya, Adana, Bitlis, Antalya, Çanakkale, Çankırı, Düzce, Hatay İskenderun, İzmir, Niğde, Sakarya, Samsun, Tokat, Van ve Zonguldak ise 1’er TIR.

İHH İnsani Yardım Vakfı, “İyilik Soğuk Geçirmez” yardım kampanyası ile kış boyunca on binlerce kişiye destek ulaştırmayı hedefliyor.

4.jpg

Destek olmak için

İHH’nın kış çalışmaları ile Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen bağışçılar, KIS yazıp 3072’ye mesaj göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına KIS yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
Afganistan’da yüzbinlerce ihtiyaç sahibine destek
İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’daki yardım faaliyetlerine 2022 yılında da devam etti. Gıda, gelir temini, eğitim, sağlık ve barınma gibi birçok alanda Afganistanlı ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıldı. Yardımlardan bir milyona yakın kişi istifade etti.
Yetim
10.01.2023
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH’dan Suriye’de son bir yılda 700 bin kişiye yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye'nin çeşitli bölgelerinde yaşayan savaş mağduru sivillere, 2022 yılı içerisinde 51 bin ton ağırlığında 2 bin 43 TIR dolusu insani yardım malzemesi ulaştırıldı.
10.01.2023
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH 2022’de 19 ülkede bin 375 su kuyusu açtı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 2022 yılında 19 ülkede bin 375 adet su kuyusunu hizmete açtı. Açılan su kuyuları sayesinde yüzbinlerce kişinin temiz su ihtiyacı karşılandı.
Su Kuyusu
05.01.2023