İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
800 öğrenci "barış ve kardeşlik" için zeytin topladı
Hatay'da, İHH’ya bağlı Reyhanlı Eğitim Köyü'nde kalan öğrenciler bu yıl 6.’sı düzenlenen Zeytin Toplama Şenliği’nde barış ve kardeşlik için zeytin topladı.
21.10.2022

İHH İnsani Yardım Vakfınca kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’nde bu yıl altıncı kez düzenlenen Zeytin Toplama Şenliği Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Etkinlikte, merkezde kalan 25 ülkeden 800 öğrenci, bakımlarını kendilerinin yaptığı 22 dönümlük zeytinlikteki ağaçlardan zeytin topladı. Etkinlikte şiirler okuyan ve oyunlar oynayan öğrenciler, güvercin uçurarak barış mesajı verdi.

1-1.jpg

“25 ülkeden öğrenci katıldı”

İHH İnsani Yardım Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet Gülsatar, yaptığı açıklamada, Türk ve köyde barınan 25 ülkeden öğrencilerin katılımıyla şenliği icra ettiklerini bildirdi.

Gülsatar, şunları söyledi:

"Zeytin nasıl ki köklerini toprağa sarıyorsa bizler de yetiştirmek istediğimiz nesillerle ilgili toprağa sağlam bir şekilde basmak ve onları sağlam bir şekilde yetiştirmek amacıyla bu etkinliği her sene düzenliyoruz. Nasıl ki bu zeytinlerimiz meyveye durduysa kampüsümüzdeki çocuklarımız da bu sene mezun oldular. Neredeyse mezunlarımızın tamamı ülkemizdeki değişik üniversitelere yerleşti. Mezun ettiğimiz 52 öğrencinin 48'i yerleşmiş oldu. Reyhanlı gibi bir yerde dünyanın farklı ülkelerinden ve ülkemizden gelen çocukların okumuş olduğu uluslararası hüviyete sahip bir okul haline geldik.”

1-16.jpg

Etkinliğe Reyhanlı Kaymakamı Yasin Öztürk ile davetliler katıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
“İyilikte Yarışan Sınıflar” Isparta, Burdur ve Uşak’ta tanıtıldı
“İyilikte Yarışan Sınıflar” Isparta, Burdur ve Uşak’ta tanıtıldı
“İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi ile ilgili Isparta, Burdur ve Uşak’ta tanıtım toplantıları gerçekleştirildi.
Yetim
16.11.2022
Lübnan'da “Yetim Dayanışması”
Lübnan'da “Yetim Dayanışması”
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından “Büüüs Büyük İyilikler” sloganıyla bu yıl 11’incisi düzenlenen Yetim Dayanışma Günleri (YDG) Projesi devam ediyor. Projenin uygulandığı ülkelerden Lübnan’da da yetimlere ve ailelerine yönelik pek çok çalışma hayata geçirildi.
Yetim
31.10.2022
Kuzey Makedonya’da kız yurdu açıldı
Kuzey Makedonya’da kız yurdu açıldı
Kuzey Makedonya’da Şule Yüksel Şenler Üniversite Kız Öğrenci Yurdu’nun yeni binası hizmete girdi.
27.10.2022