İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kampüsten Suriye’ye uzanan yardım eli
Sakarya Üniversitesi öğrencileri başlattıkları ‘1 Lira 1 Ekmek’ adlı kampanyayla Suriyeli kardeşlerine 2 TIR un yardımında bulundu.
Suriye, Türkiye 15.04.2014

Sakarya Üniversitesinde faaliyet gösteren 12 duyarlı öğrenci topluluğun biraraya gelerek oluşturdukları ‘Suriye Dayanışma Platformu’, savaş nedeniyle mağdur olan Suriyeli kardeşlerine duyarsız kalamadı ve onlar için ‘1Lira 1 Ekmek’ adıyla yardım kampanyası başlattı.

Sosyal medyada kısa sürede büyük destek gören kampanyayla üç hafta içerisinde iki tır un için gerekli para toplandı.Kampanyaya, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Fırat Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Almanya Münih Üniversitesi öğrencileri ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Serdivan, Adapazarı ve Erenler Belediyesi ve Eğitim-Bir Sendikası da destek verdi.Öğrenciler ayrıca kermesler ve kitap okuma günleri gerçekleştirirken çeşitli konferanslar vererek yardımların kısa sürede toplanmasını sağladı.

Kısa süre içerisinde toplanan nakdi yardımlarla Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği’ne giden öğrenciler 2 TIR un yardımı için gerekli olan miktarı teslim ettiler. Daha sonra hazırlanan 2 TIR’lık un yardımı, Suriye’ye iletilmek üzere Kilis Koordine Merkezine ulaştırıldı.

Kilis İHH Koordine Merkezine ulaşan yardım TIR’ları aynı gün içinde Suriye’deki fırınlarımıza gönderildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022