İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Sakarya'da çok özel bir yetim gecesi
Sakarya'da yetim çocuklarımız için düzenlenen gecede duygusal anlar yaşandı.
Türkiye 12.04.2012

Sakarya İHH gönüllüleri, Adapazarı’nda yetim çocuklarımız için bir gece düzenledi. Yoğun katılımın olduğu gecede duygusal anlar yaşandı.

İHH İnsani yardım Vakfı’nın organize ettiği ‘Yetim Günleri’ çalışması kapsamında Sakarya’da bir yetim programı düzenlendi. Adapazarı AKM Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirilen geceye yaklaşık 500 kişi katıldı.

Yetimler yararına düzenlenen geceye Eğitimci-Yazar Cevat Topkara ile İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç konuşmacı olarak katıldı. Cevat Topkara ve Hüseyin Oruç’un konuşmaları esnasında duygulu anlar yaşandı.

Gecede Sanatçı Ömer Karaoğlu ise sevilen eserlerini izleyiciler ile paylaştı. Tamamı kız olan yetim ve minik gönüllülerimizden oluşan 19 kişilik koro da Ömer Karaoğlu’nun seslendirdiği ‘Ümmet Senfonisi’ adlı esere eşlik etti. Ayrıca küçük bir yetim kızımız ‘Kırk Yaşındasın’ şiirini okudu.

Programda İHH Genel Merkezi tarafından hazırlanan yetimler için sponsor aile projesi sinevizyonu ve vakfımızın tanıtım sinevizyonu gösterildi.

Program sonunda yetim çocuklarımız tarafında yapılmış kitap ayraçları ve diğer ürünler satışa sunuldu. Özellikle yetimlerimizin yapmış olduğu kitap ayraçları büyük ilgi gördü ve hızlı bir şekilde tükendi.

Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022