İHH İnsani Yardım Vakfı
Abluka kalkarsa Mavi Marmara'yı Gazze'ye hediye edeceğiz
Hilal TV'de, Abdulhamit Güler ile Cevap Baharı programında konuşan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Av. Bülent Yıldırım önemli açıklamalar yaptı.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 29.04.2013

Mavi Marmara saldırısı ile ilgili olarak İsrail'in özür dilemesi, tazminat hususundaki son görüşmeler, hükümetin tutumu ve Mavi Marmara Davalarındaki son durumun masaya yatırıldığı programda Yıldırım; "Güven kelimesi ile İsrail kelimesi yan yana gelemez. Biz İsrail'e güvenmiyoruz. Bir devlet olarak da tanımıyoruz. İsrail, Filistin'de işgalci bir güçtür. Filistin'in sınırları, İsrail'in işgal ettiği tüm topraklardır" dedi.

İsrail'i otorite olarak kabul etmediklerinin de altını çizen İHH Başkanı Yıldırım, "Abluka kalkarsa Gazze'ye hediye edilecek bir gemi. Abluka kalkmazsa Mavi Marmara her zaman gitmek üzere hazır halde tutuluyor. Her zaman gitmeye hazır" diye konuştu.

[videoGaleri-347]

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022