İHH İnsani Yardım Vakfı
Açe İstanbul Yetimhanesi'nde Kutlu Doğum Programı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 25-26 Ocak tarihlerinde Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde Mevlid-i Şerif Programı düzenledi.
Endonezya 05.02.2014

Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum yıl dönümü olan Rebi-ul-evvel ayının 12. Günü sebebiyle İHH’nın Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde iki gün süreyle“kutlu doğum” programı gerçekleştirildi.

İlk gün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Salavat-ı Şerifeler çekildi. Daha sonra Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından kesitler anlatıldı. Doğduğu gece yaşanan vakalar üzerine sohbetler edildi. Bir dönem boyunca hat dersi alan çocuklardan Hz. Muhammed (s.a.v) için hat yazıları yazmaları istendi ve daha sonra birbirinden güzel hatlar arasında yarışma düzenlendi. Yetim kızların, aşçı ablaları ile yemek yaptıktan yemek salonu hazırlandı. Bütün gece uyumayan çocuklar ve yetkililer sabaha kadar ibadet ettiler.

Ertesi gün Pazar akşamı Inan Masyitah isimli kız çocuğunun okuduğu Kur’an-ı Kerim sonrası, Syiah Kuala Üniversitesinde Doçent Doktor olan Ustad Husni Suardi “kutlu doğum” üzerine sohbet etti.

Köy halkının da davetli olarak katıldığı program, hat yarışmasında dereceye giren kızlarımıza ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021