İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Açe İstanbul Yetimhanesi'nde Kutlu Doğum Programı
İHH İnsani Yardım Vakfı, 25-26 Ocak tarihlerinde Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde Mevlid-i Şerif Programı düzenledi.
Endonezya 05.02.2014

Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in doğum yıl dönümü olan Rebi-ul-evvel ayının 12. Günü sebebiyle İHH’nın Endonezya’daki Açe İstanbul Yetimhanesi’nde iki gün süreyle“kutlu doğum” programı gerçekleştirildi.

İlk gün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Salavat-ı Şerifeler çekildi. Daha sonra Hz. Muhammed (s.a.v)’in hayatından kesitler anlatıldı. Doğduğu gece yaşanan vakalar üzerine sohbetler edildi. Bir dönem boyunca hat dersi alan çocuklardan Hz. Muhammed (s.a.v) için hat yazıları yazmaları istendi ve daha sonra birbirinden güzel hatlar arasında yarışma düzenlendi. Yetim kızların, aşçı ablaları ile yemek yaptıktan yemek salonu hazırlandı. Bütün gece uyumayan çocuklar ve yetkililer sabaha kadar ibadet ettiler.

Ertesi gün Pazar akşamı Inan Masyitah isimli kız çocuğunun okuduğu Kur’an-ı Kerim sonrası, Syiah Kuala Üniversitesinde Doçent Doktor olan Ustad Husni Suardi “kutlu doğum” üzerine sohbet etti.

Köy halkının da davetli olarak katıldığı program, hat yarışmasında dereceye giren kızlarımıza ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022