İHH İnsani Yardım Vakfı
Adana ve Konya’da yetim çocuklar için sünnet şöleni
Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR) ve Konya İnsani Yardım Derneği (AYDER) yetim çalışmaları çerçevesinde geçtiğimiz hafta sonu toplu sünnet programı gerçekleştirdi.
Türkiye 04.10.2012

Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR)’ın yetim çocuklara yönelik organize ettiği toplu sünnet programı sabah saatlerinde şehir turu ile başladı. Çocuklar ve aileleri için düzenlenen 2 saatlik şehir turuna Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz da katıldı.

Daha sonra düzenlenen salon programına katılan çocuklar tiyatro gösterisi ve davul- zurna eşliğinde eğlendiler. İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birim Başkanı Murat Yılmaz’ın da katıldığı program çocuklara hediye takdimi ile devam etti. Mutlulukları yüzlerinden okunan çocuklar kendilerine hediye edilen bisikletleriyle ilk turu da salonda attılar.

Konya İnsani Yardım Derneği AYDER’in Özel Selçuklu Hastanesi işbirliği ile düzenlediği sünnet şöleni ise cumartesi günü büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Konya’da da sabah saatlerinde şehir turu ile başlayan sünnet şöleni Meram Yaka Öncü Sosyal Tesislerinde düzenlenen salon programı ile devam etti. Şölene yetim çocuklar, aileleri, yakın akrabaları, destekçi aileler, Konyalı esnaf ve işadamları, yerel yöneticiler ve Ayder yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda misafir katıldı. Misafirlere Konya’nın meşhur düğün pilavı ikram edildi. Program çocuklara çeşitli hediyelerin takdiminin ardından sona erdi.

Sponsor aile sistemi çerçevesinde 41 ülke ve Türkiye’de 36 şehirde 27.100 yetim çocuğa hamilik eden İHH, Adana’da 189’u sürekli olmak üzere 521 yetim çocuğa maddi-manevi destek sağlıyor. Konya’da ise İHH-Ayder işbirliğinde 307 yetim çocuk sponsor aile sistemi ile düzenli olarak desteklenirken, binin üzerinde çocuğa da dönemsel yardımlar kapsamında kırtasiye, sağlık, kıyafet vb. alanlarda destek sağlanıyor.

Dünyada ve Türkiye'de yetimlere sponsor olmak ve Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022