İHH İnsani Yardım Vakfı
Adana Yetim Destekleme Merkezi ‘AYDEM’ merhaba dedi.
Sponsorlu Yetim sayısı ve Yetimlere dönük faaliyetlerini artıran, Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi artık daha güçlü.
Türkiye 13.11.2012

Çoğunluğunu Üniversiteli gençlerin oluşturduğu gönüllü hanım kızlar tarafından kurulan ADYAR Yetim Destekleme Birimi, düzenlediği Tanışma Kahvaltısı ile ''Merhaba'' dedi.

11.11.2012 Pazar günü, Adana 7 Pınar Engelliler Parkı’nda, Yetimler yararına düzenlenen kahvaltıya çok sayıda davetli, STK temsilcileri, yetim ailelerinin yanı sıra IHH Yetim Destekleme Birimi (YEDEM) Genel Sekreteri Emine Güler ve Ayşegül Gündoğdu katıldı.

Yazdan arta kalmış güneşli bir havada ve tertemiz bir doğada, hanımların hazırladıkları nefis yöresel tatların sunulduğu kahvaltıda en çok da çocuklar oyuncaklarla eğlendi.

YEDEM Genel Sekreteri Emine Güler yaptığı konuşmada YEDEM'in kuruluşundan bu yana geçtiği evrelerden bahsederken duygulu anlar yaşandı.

Güler; “Bu gün İHH’ya bağlı İktisadi bir teşekkül olarak, profesyonel olarak gıda-tekstil gibi dallarda başarılı bir kuruluş olan YEDEM, yurtdışında gerçekleşen Yetimhane Projeleri ile önemli bir misyon yüklenmiştir. İçimizdeki Yetim sevgisini, insanlık kaygısını her gün biraz daha büyüterek ama üstlendiğimiz sorumluluğun bilincinde birçok başarıya imza atıldı. İnanıyorum ki AYDEM aynı başarılara hatta daha fazlasına imza atacaktır. Biz bu konuda elimizden gelen desteği vermekten büyük mutluluk duyacağız” dedi.

AYDEM adına söz alan Semure Kulakçı ise tüm katılımcılara teşekkür etti ve “Allah rızasını gözeterek ve yetim kardeşlerimiz adına, bazılarının tüm duyarsızlıklarına rağmen arkadaşlarımızla beraber insiyatif alma kararı aldık. Bu yolda sizden de destek bekliyoruz. Hedeflerimiz, Yetim kardeşlerimizin hayalleri kadar büyük” diye konuştu.

Ayrıca AYDEM’li gençler, YEDEM tecrübelerini almak ve istişare etmek üzere AYDEM Genel Sekreteri İlknur Günel başkanlığında bir toplantı gerçekleştirdi.

Dünyada ve Türkiye'de yetimlere sponsor olmak ve Online Bağış için Tıklayınız

Banka Hesap Numaraları için Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021