İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Adana’da Yetim Dayanışma Günlerine start verildi
Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR), 2014 Yetim Dayanışma Günlerine 6 Şubat Perşembe günü düzenlediği bir programla start verdi.
Türkiye 11.02.2014

Adana Seyhan Kültür Merkezinde düzenlenen programda ADYAR, dönemsel ve sürekli olarak desteklediği 500 yetim çocuk için karne şenliği düzenledi. 2014 Yetim Dayanışma Günleri’nin de başlangıcı mahiyetinde olan programa katılan yetim çocuklara anneleri ve onları destekleyen sponsorları eşlik etti.

ADYAR Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik, burada yaptığı konuşmada, bu yıl 4’üncüsü yapılan Yetim Dayanışma Günleri’nin öneminden, geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen ve bu sene gerçekleştirilecek olan projelerden bahsetti. Geyik, konuşmasının yaşça daha büyük yetimlere hitaben gerçekleştirdiği kısmında ise “Biz büyük bir aileyiz. Bu kocaman ailemizin birbirine her şeyden önce vefa ve sevgi ile bağlı olduğunu sakın unutmayın. Şunu da iyi bilin ki biz hep sizin yanınızda olacağız. Çünkü sizleri çok seviyoruz. Sene sonunda getireceğiniz karnelerin de bugün olduğu gibi başarı belgeleri ile dolu olacağına inanıyoruz. Sizlere bir kere daha söz veriyoruz üniversitede ve hayata atacağınız ilk adımlarınızda da yanınızda olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından, Seyhan Belediyesi Tiyatro sanatçıları “Sihirli Köpek” adlı bir çocuk oyununu sahneledi. Program yetimlerin folklor gösterisi ve şiirleri ile devam etti. “Biz Bir Aileyiz” adlı sinevizyon gösteriminden sonra sahne alan ADYAR Yetim İlahi Korosu seslendirdikleri ilahiler ile büyük beğeni topladı.

Program sonunda çocuklara kitap, ayakkabı, pantolon, kazak ve saatlerden oluşan birer hediye seti verildi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022