İHH İnsani Yardım Vakfı
Adana’da Yetim Dayanışma Günlerine start verildi
Adana İnsani Yardım Derneği (ADYAR), 2014 Yetim Dayanışma Günlerine 6 Şubat Perşembe günü düzenlediği bir programla start verdi.
Türkiye 11.02.2014

Adana Seyhan Kültür Merkezinde düzenlenen programda ADYAR, dönemsel ve sürekli olarak desteklediği 500 yetim çocuk için karne şenliği düzenledi. 2014 Yetim Dayanışma Günleri’nin de başlangıcı mahiyetinde olan programa katılan yetim çocuklara anneleri ve onları destekleyen sponsorları eşlik etti.

ADYAR Yetim Birim Başkanı İlhan Geyik, burada yaptığı konuşmada, bu yıl 4’üncüsü yapılan Yetim Dayanışma Günleri’nin öneminden, geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen ve bu sene gerçekleştirilecek olan projelerden bahsetti. Geyik, konuşmasının yaşça daha büyük yetimlere hitaben gerçekleştirdiği kısmında ise “Biz büyük bir aileyiz. Bu kocaman ailemizin birbirine her şeyden önce vefa ve sevgi ile bağlı olduğunu sakın unutmayın. Şunu da iyi bilin ki biz hep sizin yanınızda olacağız. Çünkü sizleri çok seviyoruz. Sene sonunda getireceğiniz karnelerin de bugün olduğu gibi başarı belgeleri ile dolu olacağına inanıyoruz. Sizlere bir kere daha söz veriyoruz üniversitede ve hayata atacağınız ilk adımlarınızda da yanınızda olacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından, Seyhan Belediyesi Tiyatro sanatçıları “Sihirli Köpek” adlı bir çocuk oyununu sahneledi. Program yetimlerin folklor gösterisi ve şiirleri ile devam etti. “Biz Bir Aileyiz” adlı sinevizyon gösteriminden sonra sahne alan ADYAR Yetim İlahi Korosu seslendirdikleri ilahiler ile büyük beğeni topladı.

Program sonunda çocuklara kitap, ayakkabı, pantolon, kazak ve saatlerden oluşan birer hediye seti verildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021