İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Adana'da yetimler yararına mantı günü
Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, Yetim Aile Destek Komisyonu ve Yetim Destekleme Birimi (AYDEM) yetimler yararına mantı günü düzenledi.
Türkiye 12.12.2013

Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, Yetim Aile Destek Komisyonu ve Yetim Destekleme Birimi (AYDEM)’nin hanım yetkilileri ve gönüllüleri Yedipınar Engelliler Parkı’nda yetimler yararına mantı günü düzenledi.

Yetim aileleri, çocuklar, sponsor aileler, STK temsilcileri, Yetim Birimi üye ve gönülleri ile birlikte 350 kişinin katıldığı mantı gününde parkın keyfini çıkaran çocuklar oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi olarak Sponsor Destek Sistemi ile 724 yetime sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Başkan İlhan Geyik Adana’da 40 bin, dünya üzerinde ise 200 milyonun üzerinde yardıma muhtaç yetimin bulunduğunu kaydetti.

Adana İnsani Yardım Derneği’nin Adana içerisinde başlattığı “Her Caminin Bir Yetimi Var” ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile tüm Türkiye’de başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projeleri hakkında bilgi veren Geyik, her iki projenin de yetim duyarlılığını toplumun tüm kesimlerine aktarabilmek için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022