İHH İnsani Yardım Vakfı
Adana'da yetimler yararına mantı günü
Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, Yetim Aile Destek Komisyonu ve Yetim Destekleme Birimi (AYDEM) yetimler yararına mantı günü düzenledi.
Türkiye 12.12.2013

Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi, Yetim Aile Destek Komisyonu ve Yetim Destekleme Birimi (AYDEM)’nin hanım yetkilileri ve gönüllüleri Yedipınar Engelliler Parkı’nda yetimler yararına mantı günü düzenledi.

Yetim aileleri, çocuklar, sponsor aileler, STK temsilcileri, Yetim Birimi üye ve gönülleri ile birlikte 350 kişinin katıldığı mantı gününde parkın keyfini çıkaran çocuklar oyunlar oynayarak doyasıya eğlendi.

Adana İnsani Yardım Derneği Yetim Birimi olarak Sponsor Destek Sistemi ile 724 yetime sahip çıkmaya çalıştıklarını belirten Başkan İlhan Geyik Adana’da 40 bin, dünya üzerinde ise 200 milyonun üzerinde yardıma muhtaç yetimin bulunduğunu kaydetti.

Adana İnsani Yardım Derneği’nin Adana içerisinde başlattığı “Her Caminin Bir Yetimi Var” ve İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı desteği ile tüm Türkiye’de başlattığı “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projeleri hakkında bilgi veren Geyik, her iki projenin de yetim duyarlılığını toplumun tüm kesimlerine aktarabilmek için önemli bir fırsat olduğunu ifade etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022