İHH İnsani Yardım Vakfı
Adanalılar Filistin için bir araya geldi
Adana’da Filistin Dayanışma Gecesi düzenlendi. Adanalı Filistin gönüllüsü hanımlar kendi aralarında topladıkları 6 bin 750 TLyi; programı düzenleyen Bengisu Organizasyon ise toplanan 12 bin TLyi Gazze
Türkiye 15.03.2010

Türkiye’nin her yerinden Filistin için destek geceleri düzenleniyor. Adana’da faaliyet gösteren Bengisu Organizasyon, Gazze Dayanışma Gecesi düzenledi. Geceye İHH Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gülden Sönmez ile gazeteci-yazar Nureddin Şirin konuşmacı olarak katılırken, Yusuf Can ve Grup Yürüyüş de birer konser verdiler. Ayrıca Gökkuşağı Çocuk Tiyatrosu, Filistin ile ilgili bir tiyatro oynarken Yedibaşak Çocuk Korosu da Filistin şarkıları söyledi.

Gecede konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez Gazze'deki insani duruma dikkat çekti. Sönmez, “Gazze 4 yıldır ambargo altında. 1,5 milyon insan tünellerden gelen malzemelerle ayakta durmaya çalışıyor. Şuan dünyada böyle büyük çaplı bir ambargo yok. Bu ambargoyu sonlandırmak için yapacağımız çok şey var. Biz İHH olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ambargoyu dünyanın gündeminde canlı tutmaya çalışıyoruz. Gazze’ye konvoy ile gittiğimizde Filistin’de yaşanan ambargo dünya gündemine geldi. İsrail çok zor durumda kaldı. Filistin’deki ambargonun uluslar arası hukukta yeri yok. Bu insani ve vicdani olmayan bir uygulama. Biz ambargonun kalkacağına inanıyoruz. Sizin de buna inanmanızı ve bu çalışmaya destek olmanızı istiyoruz” dedi.

Gecede çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri de kürsüye çıkarak Filistin konusunda duygu ve düşüncelerini anlattılar.

Gecenin sonunda Adana’lı Filistin gönüllüsü hanımlar kendi aralarında topladıkları 6 bin 750 TL'yi; programı düzenleyen Bengisu Organizasyon ise toplanan 12 bin TL'yi Gazze'ye ulaştırılmak üzere İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez’e teslim etti.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021