İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Adanalılar Filistin için bir araya geldi
Adana’da Filistin Dayanışma Gecesi düzenlendi. Adanalı Filistin gönüllüsü hanımlar kendi aralarında topladıkları 6 bin 750 TLyi; programı düzenleyen Bengisu Organizasyon ise toplanan 12 bin TLyi Gazze
Türkiye 15.03.2010

Türkiye’nin her yerinden Filistin için destek geceleri düzenleniyor. Adana’da faaliyet gösteren Bengisu Organizasyon, Gazze Dayanışma Gecesi düzenledi. Geceye İHH Yönetim Kurulu üyesi Avukat Gülden Sönmez ile gazeteci-yazar Nureddin Şirin konuşmacı olarak katılırken, Yusuf Can ve Grup Yürüyüş de birer konser verdiler. Ayrıca Gökkuşağı Çocuk Tiyatrosu, Filistin ile ilgili bir tiyatro oynarken Yedibaşak Çocuk Korosu da Filistin şarkıları söyledi.

Gecede konuşan İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez Gazze'deki insani duruma dikkat çekti. Sönmez, “Gazze 4 yıldır ambargo altında. 1,5 milyon insan tünellerden gelen malzemelerle ayakta durmaya çalışıyor. Şuan dünyada böyle büyük çaplı bir ambargo yok. Bu ambargoyu sonlandırmak için yapacağımız çok şey var. Biz İHH olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Ambargoyu dünyanın gündeminde canlı tutmaya çalışıyoruz. Gazze’ye konvoy ile gittiğimizde Filistin’de yaşanan ambargo dünya gündemine geldi. İsrail çok zor durumda kaldı. Filistin’deki ambargonun uluslar arası hukukta yeri yok. Bu insani ve vicdani olmayan bir uygulama. Biz ambargonun kalkacağına inanıyoruz. Sizin de buna inanmanızı ve bu çalışmaya destek olmanızı istiyoruz” dedi.

Gecede çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileri de kürsüye çıkarak Filistin konusunda duygu ve düşüncelerini anlattılar.

Gecenin sonunda Adana’lı Filistin gönüllüsü hanımlar kendi aralarında topladıkları 6 bin 750 TL'yi; programı düzenleyen Bengisu Organizasyon ise toplanan 12 bin TL'yi Gazze'ye ulaştırılmak üzere İHH Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez’e teslim etti.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022