İHH İnsani Yardım Vakfı
Adem Özköse ve Hamit Coşkun’dan müjdeli haber
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Özköse ve Coşkun hakkında açıklama yaptı. Belgesel çekimi için Suriye’nin İdlib şehrine giden ve 6 gündür kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun i
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 15.03.2012

Belgesel çekimi için Suriye’nin İdlib şehrine giren ve 6 gündür kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun ile ilgili müjdeli haber Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi. Arınç, gazetecilerin sağ olduklarını ve geri getirilmeleri için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Milat Gazetesi yazarı ve Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu Temsilcisi Adem Özköse ile Kameraman Hamit Coşkun yaklaşık 10 gün önce belgesel çekimi için Hatay’dan Suriye’nin İdlib şehrine gitmiştiler.

10 Mart’ta yakınlarına İdlib civarında olduklarını ve yaşananları görüntülediklerini aktaran Özköse ve Coşkun’dan o tarihten itibaren haber alınamamıştı.

Bölgeden iki gazeteci için çeşitli bilgiler gelirken resmi olarak hiçbir açıklama yapılmadı. Özköse ve Coşkun için tedirgin bir bekleyiş sürerken bugün müjdeli haber Bülent Arınç’dan geldi.

Arınç tarafından yapılan açıklamada, ''Bugün sağ oldukları ama Suriye rejim yanlısı görevlilerin elinde bulunduklarına dair haber alındı. Öncelikle memnunum. Hayatta olduklarının haberini aldık. Onların Türkiye'ye getirilmelerini de Dışişleri Bakanlığımız takip edecek'' denildi.

Mavi Marmara gazisi de olan gazeteci Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun’a en yakın zamanda kavuşmayı temenni ediyoruz.

İlgili haberler
Tümünü gör
1. Balkan STK Buluşması
1. Balkan STK Buluşması
İHH İnsani Yardım Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü iş birliğinde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da "1. Balkan STK Buluşması" düzenlendi.
27.12.2021
AFAD ve İHH arasında işbirliği protokolü
AFAD ve İHH arasında işbirliği protokolü
AFAD ve İHH arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole göre bundan böyle AFAD, ihtiyaç duyduğu durumlarda İHH bünyesinde faaliyet gösteren akredite ekiplerle ortak çalışma konularında etkin işbirliği yapacak.
Ankara
24.11.2021
Merhamet Derneği’nden İHH’ya ziyaret
Merhamet Derneği’nden İHH’ya ziyaret
Bosna Hersek’in en köklü kurumlarından Merhamet Derneği Başkanı Kenan Vrbanjac ve beraberindeki heyet, İHH İnsani Yardım Vakfı genel merkezine nezaket ziyaretinde bulundu.
30.09.2021