İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Adem Özköse ve Hamit Coşkun’dan müjdeli haber
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Özköse ve Coşkun hakkında açıklama yaptı. Belgesel çekimi için Suriye’nin İdlib şehrine giden ve 6 gündür kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun i
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 15.03.2012

Belgesel çekimi için Suriye’nin İdlib şehrine giren ve 6 gündür kendilerinden haber alınamayan Adem Özköse ve Hamit Coşkun ile ilgili müjdeli haber Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’tan geldi. Arınç, gazetecilerin sağ olduklarını ve geri getirilmeleri için çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Milat Gazetesi yazarı ve Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu Temsilcisi Adem Özköse ile Kameraman Hamit Coşkun yaklaşık 10 gün önce belgesel çekimi için Hatay’dan Suriye’nin İdlib şehrine gitmiştiler.

10 Mart’ta yakınlarına İdlib civarında olduklarını ve yaşananları görüntülediklerini aktaran Özköse ve Coşkun’dan o tarihten itibaren haber alınamamıştı.

Bölgeden iki gazeteci için çeşitli bilgiler gelirken resmi olarak hiçbir açıklama yapılmadı. Özköse ve Coşkun için tedirgin bir bekleyiş sürerken bugün müjdeli haber Bülent Arınç’dan geldi.

Arınç tarafından yapılan açıklamada, ''Bugün sağ oldukları ama Suriye rejim yanlısı görevlilerin elinde bulunduklarına dair haber alındı. Öncelikle memnunum. Hayatta olduklarının haberini aldık. Onların Türkiye'ye getirilmelerini de Dışişleri Bakanlığımız takip edecek'' denildi.

Mavi Marmara gazisi de olan gazeteci Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun’a en yakın zamanda kavuşmayı temenni ediyoruz.

İlgili haberler
Tümünü gör
Azerbaycanlı Muhammed yıllar sonra ülkesine kavuştu
Azerbaycanlı Muhammed yıllar sonra ülkesine kavuştu
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Suriye’nin Cerablus kentinde bulunan yetimhanesinde kalan Muhammed Abbaszade (15) İHH’nın İnsani Diplomasi çalışmaları sayesinde akrabalarına kavuşturulmak üzere Göç İdaresi ve Azeri yetkililere teslim edildi.
Yetim
30.11.2022
161 Iraklı göçmen ülkesine kavuştu
161 Iraklı göçmen ülkesine kavuştu
Türkiye ve Irak’ın insani diplomasi çalışmalarıyla Suriye’de bulunan Iraklı aileler yurtlarına dönmeye devam ediyor.
11.09.2022
RACA'dan İHH’ya ziyaret
RACA'dan İHH’ya ziyaret
Çeşitli programlar kapsamında Türkiye’de bulunan Katar Yardım Dernekleri Müdürlüğü (RACA) Genel Sekreteri İbrahim Abdullah Al-Dehaimi ve beraberindeki heyet İHH Genel Merkezi’ni ziyaret etti.
01.06.2022