İHH İnsani Yardım Vakfı
“Adım Adım Beytül Makdis” seminerlerine yoğun ilgi
Genç İHH ve Beytül Makdis Çalışmaları Akademisi işbirliği ile Türkiye’de ilk defa başlatılan “Adım Adım Beytülmakdis” seminerleri, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abd al-Fattah el-Awaisi’nin sunumuyla yoluna devam ediyor.
Türkiye 10.02.2015

Genç İHH ve Beytül Makdis Çalışmaları Akademisi işbirliği ile Türkiye’de ilk defa başlatılan “Adım Adım Beytül Makdis” seminerleri, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abd al-Fattah el-Awaisi’nin sunumuyla yoluna devam ediyor.

Genç İHH’nın, Beytül Makdis Çalışmaları Akademisi ile birlikte kasım ayında başlattığı “Adım Adım Beytül Makdis” seminerlerine ilgi giderek büyüyor. Lise ve üniversite kız öğrencilerine yönelik yapılan seminerleri 250’yi aşkın kişi takip ediyor.

İHH Kudüs Salonu’nda gerçekleştirilen seminerlerde müslümanların, Mescid-i Aksa ve çevresine olan duygusal bakış açısının ilmi altyapısını tamamlama konusunda önayak olması, ilk kıble, ikinci mescit, üç önemli mescitten biri olan Mescid-i Aksa ve çevresiyle ilgili sağlam bilgileri gençlere aktarıp duygularının yanı sıra bilgileriyle hareket etmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Beytül Makdis çalışmaları, 1994 yılından bu yana devam eden akademik çalışmalardan oluşuyor. “Adım Adım Beytül Makdis” seminerleriyle Birleşik Krallık (İskoçya), Filistin, Malezya ve Cezayir'de yürütülen bu çalışma ve tecrübelerin Türkiye'ye de aktarılması sağlanıyor.

İki haftada bir cumartesi günleri saat 13:00-15:00 arasında verilen seminerler 23 Mayıs’ta sona erecek.

Seminer programı için tıklayınız

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022