İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Adıyaman İHH'dan Yetim Destekleme Merkezi
Adıyaman İHH, yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için Yetim Destekleme Merkezi açtı.
10.11.2014

İstanbul dışında ilk defa Yetim Destekleme Merkezi Adıyaman’da İHH tarafından açıldı. Ev yemekleri ve el işi ürünler satışa sunulacak olan Yetim Destekleme Merkezi ve Gıda Bankacılığı açılışı için tören düzenlendi.

Açılışa, Adıyaman Milletvekilleri Murtaza Yetiş, Mehmet Metiner, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, İHH Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, bazı kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra siyasiler katıldı. Konuşmacılardan Milletvekilleri Murtaza Yetiş ve Mehmet Metiner, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırısına sert sözlerle tepki gösterdi.
Murat Yılmaz: Merkez bu beldenin bereket kapısı olacak

Açış konuşmasını yapan İHH Yetim Birimi Başkanı Murat Yılmaz, açılıştan duyduğu heyecanı paylaşarak, “Biz öyle bir Peygamberin ümmetiyiz ki yeryüzünün neresinde olursa olsun; dinine, diline, ırkına, yaşadığı kente bakmadan onun yardımına koşan, onun elinden tutan bir milletiz. Dolayısıyla bu merkez, bu hayır kapısı aynı zamanda bu beldenin de bereket kapısı olacaktır” dedi.Murtaza Yetiş: İsrail ayaklarını denk almalıdır

İsrail’in Mescid-i Aksa’a saldırmasıyla ilgili sert sözler sarf eden Milletvekili Murtaza Yetiş ise konuşmasında, “İsrail ayaklarını denk almalıdır. Artık bu ümmetin onuruyla, bu ümmetin kutsallarıyla oynamanın ne manaya geldiğini, nelere sebebiyet vereceğini görecektir. İsrail küresel intifadanın tetikçiliğini yapmasın. Çünkü bu ümmet sonuna kadar sabreder ama öyle bir noktaya gelir ki bu ümmetin bütün varlığını ortaya koyacağı gün o varlığını ortaya koymasını da bilir” dedi.


Mehmet Metiner: İsrail aklını başına devşirmelidir

Milletvekili Mehmet Metiner ise konuşmasında, İslam ümmetinin Mescid-i Aksaya elini uzatan İsrail’in elini kıracağını vurgulayarak, “İsrail aklını başına devşirmelidir. Mescid-i Aksa sadece Filistinlilerin mabedi değildir. Mescid-i Aksa yeryüzünde yaşayan bütün Müslümanların kutsal mekanıdır. Oraya yapılan saldırı hepimize yapılmıştır. Kutsalımıza yapılmıştır ve İsrail bu barbarlığın hesabını verecektir. Mescid-i Aksanın da ve Filistinli Müslümanların da, yeryüzündeki bütün Müslümanların da, mazlumlarında sahibi, Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın dediği gibi de Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Dünyada sulhu savunuruz, yurtta sulhu savunuruz ama kutsallarımıza yönelik bir tecavüz olduğunda da aslanlar gibi meydanlara dikiliriz. O İsrail’in Haremi İsmetimize uzanan parmaklarını da kırarız Allah’ın izniyle. Bu ümmetinin çocuklarının yiğitliğini henüz İsrail görmedi ama göreceği gün yaklaşıyor. İsrail’in zulmü de zeval bulacaktır” dedi.


Yiyecek, içecek ve hediyelik ürünler satılacak

İHH Adıyaman Temsilciliği görevlileri tarafından yapılan yiyecek, içecek ve hediyelik ürünler Adıyaman’da, yetim çocuklar için açılan İHH Yetim Destekleme Merkezine gelen vatandaşlara satılıyor. Satılan ürünlerden elde edilen gelir ise, Adıyaman’da bulunan yetim çocuklara aktarılıyor. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören İHH Yetim Destekleme Merkezi, yetim çocuklar için büyük bir gelir sağlıyor.İHH Yetim Destekleme Merkezine gelen bir vatandaş, “Ben burada merkezde çalışıyorum, öğretmenim. Bizim arkadaşlar aracılığıyla burada bir yetim destekleme merkezinin açıldığını duydum. Biz zaten dışarıda yemeklerimizi yiyoruz. Bu şekilde yetimlere destek olmak amacıyla da yemeklerimizi burada yiyoruz. İHH’nın yapmış olduğu bu güzel çalışmayı takdirle karşılıyoruz. Arkadaşlarımıza bunu tavsiye ediyoruz. Zaman zaman arkadaşlarla beraber gelerek buradaki yemekleri yiyerek yetimlere katkı sağlamış oluyoruz” dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022