İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Afganistan'da ihtiyaç sahibi onbinlerce kişiye destek
Afganistan'daki yardım çalışmalarına devam eden İHH, son bir aylık süreçte ülkenin 12 farklı vilayetinde 5 bin gıda kolisi dağıttı. Deprem meydana gelen Host ve Paktika şehirlerinde de 35 bin kişiye sıcak yemek ikramında bulunulurken, ayrıca Kabil'de bir eğitim kompleksi inşa edilmesine ilişkin de Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalandı.
Afganistan 19.08.2022

123 ülkede yardım çalışmaları yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan'daki faaliyetlerine de devam ediyor. İHH, son bir aylık süreçte ülkenin farklı şehirlerinde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdı.

12 vilayette gıda dağıtımı

Çalışmalar ile ülkenin 12 farklı vilayetinde 5 bin aileye gıda kumanyası dağıtıldı. Toplam ağırlığı 100 kilo olan gıda kumanyalarının içerisinde çeşitli miktarlarda un, makarna, pirinç, barbunya, tuz, hurma ve yağ yer aldı. Kandahar vilayetinde ise, çiftçiliğin gelişmesi ve ailelerin ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durabilmeleri amacıyla yetim aileleri ile ihtiyaç sahibi ailelere toplamda 25 tonluk safran tohumu ulaştırıldı.

8.jpg

15 bin aileye un ve hurma ulaştırılacak

Ülkenin 10 farklı şehrinde yaşayan 15 bin ihtiyaç sahibi aileye ise 50'şer kilo un ve 6'şar kilo hurma dağıtılacak. Dünyanın farklı pek çok ülkesinde eğitime yönelik çalışmalarda bulunan İHH, Afganistan'ın Gazne şehrinde de bir medresenin tadilatını gerçekleştiriyor. İhtiyaca binaen yemekhane, tuvalet ve banyo yapımı da projeye eklendi. Medresenin yanında ayrıca camii inşaatına da başlandı ve inşaatın yüzde 70'lik kısmı tamamlandı.

egitim.jpg

Eğitim kompleksi kurulacak

İHH, geçtiğimiz günlerde Afganistan Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladı. Protokol çerçevesinde, Kabil şehrinde bin öğrencinin eğitim alması hedeflenen bir kompleks inşa edilecek. Kompleks projesi içerisinde; cami, yetimhane, yemekhane ve oyun sahası da yer alıyor. İnşaata yakın zamanda başlanılması planlanıyor.

photo_6032723627197183896_y.jpg

Deprem sonrası 35 bin kişiye sıcak yemek ikramı

İHH, 22 Haziran'da deprem meydana gelen Host ve Paktika vilayetlerinde de yardım çalışmalarında bulundu. Çalışmalarda, 35 bine yakın kişiye sıcak yemek dağıtılırken, depremden etkilenen 430 ihtiyaç sahibi aileye de 100'er dolar nakdi yardım ulaştırıldı. Ayrıca, 770 aileye gıda kumanyası, 70 adet bebek beslenme paketi, 70 adet hijyen paketi, 50 adet çadır ve 400 adet de battaniye dağıtımında bulunuldu.

destek.jpg

Destek olmak için

İHH’nın Afganistan’daki yardım çalışmalarına destek olmak isteyen hayırseverler, AFGANİSTAN yazıp 3072’ye SMS göndererek 10 TL yardımda bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise, İHH’nın internet sitesi üzerinden ya da banka hesaplarına açıklama kısmına “AFGANİSTAN” yazarak destek olabiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH’dan Sudanlı savaş mağdurlarına gıda desteği
İHH’dan Sudanlı savaş mağdurlarına gıda desteği
Sudan, 15 Nisan’dan bugüne devam eden iç karışıklık sebebiyle yakın tarihin en büyük insani krizlerinden biriyle karşı karşıya. Ülkede milyonlarca insan; içme suyuna, temel gıda, temizlik ve barınma malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Çatışmaların hemen ardından ülkeye yönelik yardım çalışmalarına başlayan İHH, son olarak 408 aileye gıda malzemesi desteğinde bulundu.
16.11.2023
Suriye’deki 144 aileye yeni yuva
Suriye’deki 144 aileye yeni yuva
Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle Suriye’nin İdlib kırsalındaki Kemmune bölgesinde inşa edilen 144 ev, savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.
04.10.2023
İHH’dan Sudan’a 30 konteynerlik yardım malzemesi
İHH’dan Sudan’a 30 konteynerlik yardım malzemesi
İHH İnsani Yardım Vakfı 15 Nisan’dan bu yana iç karışıklığın sürdüğü Sudan’a yönelik yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf; gıda, battaniye, giyim, ayakkabı ve temizlik malzemesi gibi çeşitli ihtiyaç kalemlerinden oluşan 30 konteynerlik insani yardımı ülkeye gönderdi. “Rotamız Sudan Yükümüz İyilik” sloganıyla yürütülen yardım çalışması kapsamında Temmuz ayında da 15 konteyner dolusu insani yardım ülkeye ulaştırılmış ve 200 bine yakın kişi bu yardımlardan istifade etmişti.
29.09.2023