İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

Afganistan’daki depremzedelere acil yardım
Afganistan'ın Herat vilayetinde meydana gelen ve en az 2 bin 500 kişinin hayatını kaybettiği depremlerin ardından İHH İnsani Yardım Vakfı, bölgedeki depremzedelere gıda, hijyen ve çeşitli yardım malzemeleri dağıttı.
11.10.2023

Afganistan’ın Herat vilayetinde ilki 7 Ekim tarihinde 6.3 şiddetinde olan ve en az 2 bin 500 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan depremler, halen devam ediyor. Depremden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

3.jpeg

Depremzedelere yardımlar ulaştı

İHH İnsani Yardım Vakfı, Afganistan’da yaşanan depremlerin ardından ülkede acil yardım çalışması başlattı. Vakıf tarafından depremzedelere ilk etapta; 500 kişilik sıcak yemek, 100 adet çift kişilik battaniye ve 100 adet hijyen paketi dağıtıldı.

13.jpeg

Ayrıca İHH tarafından Afganistan’a 40 adet hangar çadır, bin adet gıda kolisi, bin adet battaniye, 500 adet sünger yatak, 500 adet hijyen paketi, kıyafet ve halı gibi ihtiyaç malzemeleri de gönderildi.

Destek olmak için

Depremden etkilenen Afganistan halkına İHH aracılığıyla destek olmak isteyen hayırseverler, tüm operatörlerden AFGANİSTAN yazıp 3072’ye kısa mesaj göndererek 10 TL destekte bulunabiliyor. Daha fazla bağış yapmak isteyenler ise İHH’nın internet sitesinden online bağış yolu ile ya da İHH’nın banka hesap numaralarına açıklama kısmına AFGANİSTAN yazarak istediği tutarda yardım edebiliyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH, Mısır Kızılayı ve uluslararası STK’lardan Gazze’ye 11 TIR’lık yardım
İHH İnsani Yardım Vakfı, Mısır Kızılayı ve uluslararası kuruluşlarca organize edilen 11 TIR’lık yardım kafilesi Refah Sınır Kapısı’ndan geçerek Gazze’ye ulaştı.
17.11.2023
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH Gazze’de 80 bin kişiye destek ulaştırdı
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in katliamları sebebiyle insani krizin gittikçe büyüdüğü Gazze’deki yardım çalışmalarına devam ediyor. Vakıf; gıda, battaniye ve tıbbi malzeme gibi alanlarda 7 Ekim’den bu yana on binlerce kişiye destek oldu.
15.11.2023
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
Gazze’ye yardımlarımız sürüyor
İşgalci İsrail’in saldırılarına hedef olan Gazze’deki sivillere yönelik olarak vakfımızın insani yardım çalışmaları devam ediyor.
24.10.2023