İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Ağrı halkı Suriye için seferber oldu
Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (AĞ-SİP) İHH aracılığıyla Suriye’ye göndereceği yardımlar için kampanya başlattı.
Türkiye 04.03.2014

Ağır’da "Komşuluk Hakkı'' ve ''Sana İhtiyacım Var'' adıyla Türkiye geneli başlatılan yardım kampanyası için sivil toplum kuruluşları “Ağrı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (AĞ-SİP)” adı altında birleşti.

Ağrı Merkez Kağızman Caddesinde kurulan iletişim çadırında bir araya gelen platform üyeleri, Ağrı halkına, Suriye’de yaşanan sorunlarla ilgili bilgiler verilirken, Suriye halkı için acil ihtiyaç malzemeleri toplamaya başladı.

Konuyla ilgili AĞ-SİP tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:
Savaşın acımasız ve çirkin yüzünün 3 yıldır sürdüğü Suriye’de, insanların acılarına ortak olmak ve zulme karşı sessiz kalmanın zülüm olduğunu bildirmek, yaşanan drama kayıtsız kalmamak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Aynı zamanda Suriye direnişini terörize etmek ve bu yolla Suriye halkına giden yardımları engellemek isteseler de zafer Suriye halkının olacak.

Ağrı'da toplanan yardımlarının en kısa sürede İHH aracılığı ile Suriye'deki kardeşlerimize ulaştırılacağı belirtilen açıklamada, "Komşuluk Hakkı'' ve ''Sana İhtiyacım Var'' kampanyası için açılan yardım çadırının 1 ay boyunca açık kalacağı bildirildi.

KAMPANYAYA DESTEK VEREN STK’LAR

Ağrı İHH Temsilciliği - İnsani Hareket Yard ve Day.Der ( İHYAD ) - Ağrı İnsani Yardım Derneği ( İYDER ) - İnsan Hakları ve Mazlumlar için Day.Der (Mazlumder ) - Verenel Derneği - İlim Yayma Cemiyeti Ağrı Şubesi - Ağrı İmam Hatip Mez.Der (AGİMDER ) - Ağrı Evrensel Hafızlar Derneği (EHAD ) - Ağrı DİVASEN - Ağrı Çözüm Platformu Derneği - Ağrı Hasta Hakları ve Yakınları Derneği (AĞRI HAYAD ).

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022