İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
AID’den Suriyeli Yaralılara Ziyaret
AID Şanlıurfa Akçakale’de iç savaşta yaralan Suriyelileri ziyaret etti.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 05.04.2013

İHH’nın kardeş kuruluşu AİD Uluslar Arası Doktorlar Birliği Başkanı Dr. Mevlit Yurtseven, Şanlıurfa Gönüllü Koordinatörü Dr. Necmi Eşiyok, AID üyesi ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Eyyüp Hazar bir grup gönüllü ile beraber Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Erdoğan Duran ile görüşen ekip, daha sonra Akçakale ilçesinde tedavi sonrası bakım evinde kalan Suriyeli yaralıları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

AID Başkanı Dr. Yurtseven “Hastaların çoğu genç erkeklerden oluşuyor ve yaklaşık yarısı felç. Suriye’deki savaşta yaralanan pek çok genç insan artık hayatlarını bir başkasına bağımlı olarak sürdürmek zorunda” diyerek AID olarak Suriye’ye tıbbi desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Suriye’deki mülteci kamplarında sağlık taramaları gerçekleştiren AID, bölgeye ilaç ve hijyen paketi desteğinde bulunmaya devam ediyor.
 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
İHH, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-4-5 Haziran tarihlerinde 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun bu yılki teması Kurban olarak belirlendi.
Kurban
30.05.2022