İHH İnsani Yardım Vakfı
AID’den Suriyeli Yaralılara Ziyaret
AID Şanlıurfa Akçakale’de iç savaşta yaralan Suriyelileri ziyaret etti.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 05.04.2013

İHH’nın kardeş kuruluşu AİD Uluslar Arası Doktorlar Birliği Başkanı Dr. Mevlit Yurtseven, Şanlıurfa Gönüllü Koordinatörü Dr. Necmi Eşiyok, AID üyesi ve Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Eyyüp Hazar bir grup gönüllü ile beraber Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret ettiler.

İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Erdoğan Duran ile görüşen ekip, daha sonra Akçakale ilçesinde tedavi sonrası bakım evinde kalan Suriyeli yaralıları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

AID Başkanı Dr. Yurtseven “Hastaların çoğu genç erkeklerden oluşuyor ve yaklaşık yarısı felç. Suriye’deki savaşta yaralanan pek çok genç insan artık hayatlarını bir başkasına bağımlı olarak sürdürmek zorunda” diyerek AID olarak Suriye’ye tıbbi desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

Geçtiğimiz aylarda Suriye’deki mülteci kamplarında sağlık taramaları gerçekleştiren AID, bölgeye ilaç ve hijyen paketi desteğinde bulunmaya devam ediyor.
 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021