İHH İnsani Yardım Vakfı
Alanyalılar Filistin için buluştu
Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP), ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ projesine destek vermek için kahvaltılı program düzenledi. Alanya İmam Hatip Lisesi bahçesinde düzenlenen programa yaklaş
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 22.04.2010

Gazze’de yaşanan ambargoyu denizden delecek “Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına Alanya’da faaliyet gösteren STK’lar da destek verdi. Alanya’da faaliyet gösteren ANÇED, SEBİLAY, VEFADER, Eğitim Bir-Sen, Keykubat Eğitimciler Derneği ve Diyanet-Sen tarafından oluşturulan Alanya Dayanışma Platformu (ALDAP) çalışmaya destek vermek için kahvaltılı bir program düzenledi. Programa İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay ve Kemal Özdal da katıldı. 

Alanya İmam Hatip Lisesi’nin bahçesinde düzenlenen kahvaltıya 2 bin davetli katılırken, kampanyaya maddi destek sağlamak için açık arttırma yapıldı. Açık arttırmada Gazze lideri İsmail Haniye’nin imzası bulunan iki atkı satıldı. 

ALDAP Platformu Temsilcisi Hasan İlhan yaptığı konuşmada, platform olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İlhan, bir haftadır Alanya Belediye Düğün Salonu önünde kermes düzenlendiğini ve her iki kampanyadan toplanan miktarın 100 bin TL'yi geçtiğini söyledi.  

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Osman Atalay da yaptığı konuşmada bugüne kadar 8 gemi alındığını belirterek, bu sayıyı 10'a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Atalay, Gazze’de yaşanan son durum ve ‘’Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışması hakkında gelinen son nokta hakkında bilgi verdi. Program, Alanya Müftüsü Ahmet Hamdi Başpınar’ın duasıyla sona erdi.    


İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022