İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Alucra Vakfı Kadın Kolları’ndan Filistin’e Destek
Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları’nın düzenlediği Filistin’e Destek etkinliği çerçevesinde toplanan yardımlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere İHH'ya teslim edildi.
Filistin, Filistin-Gazze, Ortadoğu, Türkiye 19.01.2013

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları’nın düzenlediği Filistin’e Destek etkinliği çerçevesinde toplanan yardımlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Kutay’a teslim edildi.

İsrail saldırıları nedeniyle büyük kayıplar veren Filistin halkına destek olmak amacıyla Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları tarafından Doludere Köyü Derneği’nde düzenlenen Filistin’e Destek programı büyük bir katılımla gerçekleşmiş, etkinlik çerçevesinde 4,727 TL değerinde maddi yardım toplanmıştı.

Toplanan yardımlar geçtiğimiz Perşembe günü Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli tarafından Gazze’ye ulaştırılmak üzere İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Kutay’a teslim edildi.

Teslim töreninde duygulu anlar yaşandı. Fatma Nur Kutay yaptığı konuşmada Filistin’deki kadın ve çocukların çok zor durumda olduklarını yapılan bu yardımın çok kıymetli ve anlamlı olduğunu dile getirdi.

Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli ise vakfın kadın kollarına yaptıkları bu güzel gayretli ve hayırlı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek toplanan yardımın en kısa zamanda Filistinlilere ulaştırılması temennisinde bulundu. Sohbet ve ikramların ardından tören sona erdi.

Alucra Vakfı tarafından temin edilen nakdi yardım İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze halkına ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022