İHH İnsani Yardım Vakfı
Alucra Vakfı Kadın Kolları’ndan Filistin’e Destek
Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları’nın düzenlediği Filistin’e Destek etkinliği çerçevesinde toplanan yardımlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere İHH'ya teslim edildi.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 19.01.2013

Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları’nın düzenlediği Filistin’e Destek etkinliği çerçevesinde toplanan yardımlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Kutay’a teslim edildi.

İsrail saldırıları nedeniyle büyük kayıplar veren Filistin halkına destek olmak amacıyla Alucra Kalkınma ve Eğitim Vakfı Kadın Kolları tarafından Doludere Köyü Derneği’nde düzenlenen Filistin’e Destek programı büyük bir katılımla gerçekleşmiş, etkinlik çerçevesinde 4,727 TL değerinde maddi yardım toplanmıştı.

Toplanan yardımlar geçtiğimiz Perşembe günü Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli tarafından Gazze’ye ulaştırılmak üzere İHH Kadın Kolları Başkanı Fatma Nur Kutay’a teslim edildi.

Teslim töreninde duygulu anlar yaşandı. Fatma Nur Kutay yaptığı konuşmada Filistin’deki kadın ve çocukların çok zor durumda olduklarını yapılan bu yardımın çok kıymetli ve anlamlı olduğunu dile getirdi.

Alucra Vakfı Başkanı Sinan Karaveli ise vakfın kadın kollarına yaptıkları bu güzel gayretli ve hayırlı çalışmalarından dolayı teşekkür ederek toplanan yardımın en kısa zamanda Filistinlilere ulaştırılması temennisinde bulundu. Sohbet ve ikramların ardından tören sona erdi.

Alucra Vakfı tarafından temin edilen nakdi yardım İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Gazze halkına ulaştırılacak.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021