İHH İnsani Yardım Vakfı
Amasya’nın Yardımları Suriye’ye Ulaştırıldı
İHH Gönüllülerinin destek ve çağrılarıyla; Özgür-Der ve Hızır-Der işbirliğiyle Amasya’da toplanan yardımlar Suriye’ye gönderildi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 14.01.2013

1 tırdan oluşan yardım malzemesi İHH Hatay masası ekipler tarafından Cilvegözü sınır kapısından iç bölgelere ulaştırıldı.

Yurt çapında başlatılan her ilden bir tır kampanyası kapsamında Amasya’dan bir tır yardım malzemesi gönderildi. Amasya gönüllüleri İHH aracılığıyla 400 koli un, bebek bezi, makarna, pirinç, bulgur, battaniye, yorgan ve ayakkabıdan oluşan bir TIR dolusu yardım malzemesi hazırladı.

400 Çuval Un Gönderildi

Özgür-Der ve Hızır-Der tarafından Amasya’da başlatılan çalışmada toplam 50 kg’lık 400 çuval un, 300 adet battaniye, 25 koli ayakkabı, 14 koli bebek bezi, 15 koli makarna, 25kg’lık 20’şer koli pirinç ve bulgurdan oluşan yardım malzemesi, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinden Suriye’ye gönderildi.

Amasya’dan gelen yardım TIR’ı, İHH Hatay masası ekipleri tarafından Atma ve Kah gibi İdlip’in çeşitli bölgelerinde dağıtıldı.

Bu arada; Suriye halkı için hayati önem taşıyan ekmek ve battaniye ihtiyacına yönelik İHH’nın yardım faaliyetleri durmaksızın sürüyor. Başlatılan yardım seferberliği sonucu Türkiye’nin farklı şehirlerinden Suriye'ye giden yardım dolu TIR’ların sayısı her geçen gün artıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021