İHH İnsani Yardım Vakfı
"Anadolu" Yetimleri Kucaklıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın başlattığı “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” kampanyasına Türkiye’nin çeşitli illerinden destek gelmeye devam ediyor.
Irak, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 27.02.2013

Kampanya kapsamında Konyalı yetimler de Suriyeli kardeşlerini unutmadı. Konya AYDER Anadolu İnsani Yardım Derneği Suriyeli çocuklara oyuncak ve elbise kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında Konyalı yetim çocuklar, kendi oyuncaklarını ve elbiselerini Suriye'deki çocuklara gönderecek.

Konuyla ilgili bilgi veren dernek başkanı Hidayet Yılmaz “Konya'da yaşayan yetimlerimiz kendileri için aldığımız hediyeleri kabul etmeyip Suriye'deki kardeşlerine göndermek istediler. Bu hediyeleri, Suriye'nin Türkiye sınır bölgelerinde açılan kamplara götüreceğiz." dedi.

Iraklı yetimlere anlamlı ziyaret

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi’nin gönderdiği 450 adet çocuk paketini Şanlıurfa Merkez ile Suruç, Viranşehir, Siverek, Akçakale ilçelerine dağıtarak yetimleri sevindirdi.

Irak’ta bir bombalı saldırı sonucu annelerini kaybeden 2 yetim kardeşi evlerinde ziyaret eden dernek yetkilileri çocuklara kıyafet ve oyuncak hediye etti. Aileye ayrıca gıda yardımında da bulunuldu.

Deprem çocukları İHH’ya emanet

Kampanya kapsamında deprem çocuklarını da unutmayan İHH, 455 Vanlı yetim çocuğa kıyafet yardımında bulundu. Van’da yaşanan depremin hemen ardından yardım çalışmalarına başlayan İHH bölgedeki yetim çocukları desteklemeye devam ediyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021