İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
"Anadolu" Yetimleri Kucaklıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın başlattığı “Yetimlere Dünyanızda Yer Açın” kampanyasına Türkiye’nin çeşitli illerinden destek gelmeye devam ediyor.
Irak, Ortadoğu, Suriye, Türkiye 27.02.2013

Kampanya kapsamında Konyalı yetimler de Suriyeli kardeşlerini unutmadı. Konya AYDER Anadolu İnsani Yardım Derneği Suriyeli çocuklara oyuncak ve elbise kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında Konyalı yetim çocuklar, kendi oyuncaklarını ve elbiselerini Suriye'deki çocuklara gönderecek.

Konuyla ilgili bilgi veren dernek başkanı Hidayet Yılmaz “Konya'da yaşayan yetimlerimiz kendileri için aldığımız hediyeleri kabul etmeyip Suriye'deki kardeşlerine göndermek istediler. Bu hediyeleri, Suriye'nin Türkiye sınır bölgelerinde açılan kamplara götüreceğiz." dedi.

Iraklı yetimlere anlamlı ziyaret

Şanlıurfa İnsani Yardım Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi’nin gönderdiği 450 adet çocuk paketini Şanlıurfa Merkez ile Suruç, Viranşehir, Siverek, Akçakale ilçelerine dağıtarak yetimleri sevindirdi.

Irak’ta bir bombalı saldırı sonucu annelerini kaybeden 2 yetim kardeşi evlerinde ziyaret eden dernek yetkilileri çocuklara kıyafet ve oyuncak hediye etti. Aileye ayrıca gıda yardımında da bulunuldu.

Deprem çocukları İHH’ya emanet

Kampanya kapsamında deprem çocuklarını da unutmayan İHH, 455 Vanlı yetim çocuğa kıyafet yardımında bulundu. Van’da yaşanan depremin hemen ardından yardım çalışmalarına başlayan İHH bölgedeki yetim çocukları desteklemeye devam ediyor.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022