İHH İnsani Yardım Vakfı
Anaokulu öğrencilerinden örnek davranış
Tatlı Afacan Çocuk Evi’nde okuyan anaokulu öğrencisi minikler harçlıklarından biriktirdikleri paraları İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışlayarak, Gazze’ye ulaştırılmasını istedi. Herkese örnek olabilece
Türkiye 05.01.2010

İsrail’in Gazze halkına uyguladığı ambargodan en çok çocuklar etkileniyor. Eğitim ve sağlık sorunları yaşayan minikler, çocukluklarını ise hiç yaşayamıyorlar. Silahların gölgesinde büyüyen çocuklar ninniler yerine bomba seslerinde uyumaya çalışıyorlar.

Yetişkin insanların bile üstesinden gelmekte zorlanabileceği sorunlarla mücadele eden Gazze’li çocuklara destek, Türkiye’li miniklerden geldi. Tatlı Afacan Çocuk Evi’nde okuyan anaokulu öğrencileri harçlıklarından biriktirerek topladıkları parayı, Gazze’li çocuklara ulaştırılmak üzere, İHH İnsani Yardım Vakfı’na bağışladı. Tatlı Afacan Çocuk Evi’nde okuyan 34 minik öğrenci kendi aralarında topladıkları parayı öğretmenleri gözetiminde İHH İnsani Yardım Vakfı’na gelerek bizzat kendileri teslim etti.

Minik öğrencilerin öğretmeni Mihrican Aksakallı, Gazze’li çocuklar için para toplamanın öğrencilerin kendi fikirleri olduğunu ifade ederken şunları söyledi: ‘ Gazze’de yaşanan sıkıntıyı televizyondan gören öğrencilerimiz görüntülerin etkisinde kalmışlar. Oradaki kardeşleri için bir şeyler yapmak istemişler. Harçlıklarından arttırdıkları paraları İHH İnsani Yardım Vakfı’ndan aldığımız kumbaralarda biriktirdiler. Toplanan 5 adet kumbarayı Gazze’li çocuklara ulaştırılmak üzere teslim ettik ve 5 kumbara daha aldık. Çocukların topladıkları sembolik bir miktar belki ama duyarlılıklarının büyük bir göstergesi. Umarız herkese örnek olur.’

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021