İHH İnsani Yardım Vakfı
Anaokulu öğrencilerinden yetimlere hediye
Vakfımızın yetim çocuklara yönelik başlatmış olduğu oyuncak kampanyasına anaokulu öğrencilerinden destek geldi. Minik yürekler, dünyanın farklı coğrafyalarındaki yetim kardeşlerine oyuncak hediye etti
19.02.2011

İHH tarafından başlatılan “Oyuncaklar yetim kalmasın” çalışmasına ilk destek anaokulu öğrencilerinden geldi. Vakfımızı ziyaret eden Tatlı Afacan Çocuk Evi öğrencileri yanlarındaki oyuncakları yetimlere bağışladılar. Öğrenciler dünyanın farklı coğrafyalarındaki kardeşlerine yolladıkları hediyeler ile minik yürekleriyle ne kadar duyarlı ve hassas olduklarını gösterdiler.

“Oyuncaklar yetim kalmasın” sloganıyla başlatılan çalışma çerçevesinde bağış yoluyla toplanacak oyuncaklar farklı ülkelerdeki yetimlere gönderilecek. Böylelikle savaş, kriz, doğal afet ve fakirlik sebebiyle anne veya babasını kaybetmiş çocukların yüzleri bir nebze olsa da güldürülecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021