İHH İnsani Yardım Vakfı
Ankara’da Filistin gecesi
İHH Ankara gönüllüleri tarafından Gemilerle Gazzeye Yardım Gecesi düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu gecede, Filistin için yardım çağrısı yapıldı.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 22.04.2010

Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen Gazze'ye yardım gecesi programına binlerce Filistin gönüllüsü vatandaş katıldı. Aileleri ile birlikte programa gelen başkentliler salonu tıklım tıklım doldurdu. Geceye IHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi ile STK üyesi katıldı. Program sonunda yapılan çekilişle seyirciler arasında bir kişi yardım gemisinde yolcu olmaya hak kazandı. 

Program, Filistinli Abdullah Fukaha'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sinevizyon gösterimi ile devam eden programın açılış konuşmasını IHH Ankara Gönüllüsü Hanifi Sinan yaptı. Sinan, acıları hafifletmek için gemilerle yola çıkacaklarını dile getirerek, "Bundan üç ay önce kara yolu ile İsrail'in uygulamış olduğu ambargoyu deldik. Bu seferde deniz yoluyla ambargoyu deleceğiz" dedi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise konuşmasında Filistin'in dünyanın kalbi olduğunu söyledi. Yıldırım, tarihte Kudüs'e hâkim olan milletlerin dünya yönetimine de hâkim olduğunu dile getirerek, "Dünyayı kim yönetiyor diye merak ediyorsanız Kudüs'e bakmalısınız. Kudüs'ü kim yönetiyorsa dünyayı da o ülke yönetiyor. Bu tarihte hep böyle oldu" dedi. 

Yıldırım, günümüzde bütün Müslüman ülkelerde kan ve gözyaşının hâkim olduğunu hatırlatarak, "Bugün dünyanın bir tarafında sürekli insanlar ölüyor, diğer yanında ise Müslümanları öldüren emperyalizm var. Bütün bu katliamların temelinde Siyonist zihniyet var" diye konuştu.

 

Gece Filistin için yapılan dualarla sona erdi. 

 
İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021