İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Ankara’da Filistin gecesi
İHH Ankara gönüllüleri tarafından Gemilerle Gazzeye Yardım Gecesi düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu gecede, Filistin için yardım çağrısı yapıldı.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 22.04.2010

Kocatepe Kültür Merkezi'nde düzenlenen Gazze'ye yardım gecesi programına binlerce Filistin gönüllüsü vatandaş katıldı. Aileleri ile birlikte programa gelen başkentliler salonu tıklım tıklım doldurdu. Geceye IHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, Mazlumder Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay ile çok sayıda siyasi parti temsilcisi ile STK üyesi katıldı. Program sonunda yapılan çekilişle seyirciler arasında bir kişi yardım gemisinde yolcu olmaya hak kazandı. 

Program, Filistinli Abdullah Fukaha'nın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Sinevizyon gösterimi ile devam eden programın açılış konuşmasını IHH Ankara Gönüllüsü Hanifi Sinan yaptı. Sinan, acıları hafifletmek için gemilerle yola çıkacaklarını dile getirerek, "Bundan üç ay önce kara yolu ile İsrail'in uygulamış olduğu ambargoyu deldik. Bu seferde deniz yoluyla ambargoyu deleceğiz" dedi.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise konuşmasında Filistin'in dünyanın kalbi olduğunu söyledi. Yıldırım, tarihte Kudüs'e hâkim olan milletlerin dünya yönetimine de hâkim olduğunu dile getirerek, "Dünyayı kim yönetiyor diye merak ediyorsanız Kudüs'e bakmalısınız. Kudüs'ü kim yönetiyorsa dünyayı da o ülke yönetiyor. Bu tarihte hep böyle oldu" dedi. 

Yıldırım, günümüzde bütün Müslüman ülkelerde kan ve gözyaşının hâkim olduğunu hatırlatarak, "Bugün dünyanın bir tarafında sürekli insanlar ölüyor, diğer yanında ise Müslümanları öldüren emperyalizm var. Bütün bu katliamların temelinde Siyonist zihniyet var" diye konuştu.

 

Gece Filistin için yapılan dualarla sona erdi. 

 
İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022